85 -eri stalo teniso  Akmenės krašte  metai

PRADŽIA.

Stalo tenisą į Lietuvą „atvežė“ studentai, studijavę užsienyje bei užsienio atstovybių diplomatai. Pirmasis stalo teniso turnyras Lietuvoje vyko 1925 m., jame dalyvavo 4 sporto klubų nariai. 1927 m. įvyko pirmosios Lietuvos ping-pong pirmenybės, Taigi, nuo 1927 m. čempionato pradėta skaičiuoti Lietuvos stalo teniso istorija.

Žaisti stalo tenisą Akmenės rajone pradėta 1935 m. Kultūros namų antrame aukšte buvo pastatytas stalo teniso stalas. Stalo teniso entuziasto, akmeniškio a.a. Alberto Ramanausko pasakojimu, iki antrojo pasaulio karo stalo tenisą Akmenėje žaidė jo vyresnieji broliai Jonas ir Vytautas Ramanauskai, Akmenės mokyklos mokytojai Antanas Stanevičius ir Jakutis.

Po antrojo pasaulinio karo, 1946 metais, K. Kasakausko g. 18 name buvo kultūros namai. Antro aukšto langai buvo užkalti stalo teniso lentomis, jas nuplėšė ir pastatė stalą žaidimui.1947 m. stalas buvo pervežtas į Akmenės špitolę, kurioje buvo parapijos salė. Salė buvo nešildoma, žaisdavo su pirštinėmis, rakečių neturėjo, todėl žaisdavo su išpjautomis lentelėmis arba knygomis su guminiu kamuoliuku.

1952 metais įkurtame Naujosios Akmenės mieste vyko stalo teniso renginiai. Kasmet buvo organizuojamos Akmenės rajono asmeninės pirmenybės, kuriose dalyvaudavo Naujosios Akmenės, Akmenės, Sablauskių, Agluonos, Kivylių, Papilės sportininkai.

Daugiau Lotetos Avelienės rašinyje šeštadienio, spalio 24 d., VIENYBĖJE.

 

Stalo tenisininkas a.a.Albertas Ramanauskas ir Loreta Avelienė klubo „Mažoji raketė“ 20 –ojo gimtadienio šventėje (2015-11-07)