Apie naujų namų gatvę

Prieš kurį laiką viešojoje erdvėje pasklidusi žinia apie būsimas gyvenamųjų daugiabučių namų statybas, siejama su Akmenės LEZ veikla, praėjusią savaitę pradėjo įgauti aiškumo. Savivaldybė atskleidė „kortas“, kokioje vietoje ketinama statyti naujus būstus, nors gyvenamojo būsto stygiaus rajone nėra –tamsūs langai kiekvieną vakarą rajono centro daugiabučiuose- puikus to įrodymas.

Iki praėjusios savaitės pabaigos spėlionės susijusios su vieta, kurioje bus kuriamas naujas gyvenamasis rajonas, buvo apgautos paslapties skraiste. „Vienybės“ laikraščiui pradėjus domėtis geografine idėjos vieta, sekė susirašinėjimas be tikslios informacijos su Statybos, su Teritorijų planavimo, architektūros ir paveldosaugos bei su Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus specialistais. Gandai šnabždėjo apie keletą vietų – Naujojoje Akmenėje už miesto stadionų, laukymėje šalia V. Kudirkos gatvės pašonėje esančio tvenkinio. Kažkas kalbėjo, jog tai būsią arčiau LEZ‘o gamyklų, Menčiuose.

Ir savaitgaliui artėjant paslaptis išaiškėjo – kaip „Vienybei“ ir buvo žadėjusi Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus vedėja Ingrida Jakaitienė, visuomenei internete pristatyta baigiamoji naujų gyvenamųjų namų statybos idėjos vizija- šiuolaikiškų namų kvartalas bus statomas  laukymėje tarp „Saulėtėkio“ progimnazijos ir „Ąžuolo“ sodininkų bendrijos – dalis namų atsirastų palei Naujosios Agluonos upelį, dalis – palei Eibučių gatvę. Savotišku „miesto apendicitu“ tapusi laukymės dalis atgytų. Juolab, kad dar šiemet  ten turėtų atidaryti dar vieno mažų kainų tinklo parduotuvę, priešais ją projektuojama automobilių savitarnos plovykla. Puikiai būtų išnaudota beržyno pelkynė ir prieš devyniolika metų sukurto dirbtinio tvenkinio, pastaraisiais metais užmiršto, aplinka.

Apie naujų namų gatvės idėja – Ramūno ŽIMANTO rašinyje trečiadienio „Vienybės“ laikraštyje