![](http://www.avienybe.lt/wp-content/uploads/2021/12/vilma-730x826.jpg)
Apie Ukrainos pasienio reikalus
Pasaulio dėmesys pastaruoju metu tari šokinėja nuo pandemijos iki Ukrainos. Būtent tai, kas vyksta šios valstybės pasienyje su Rusija, kausto ne tik visuomenės informavimo šaltinių, bet ir pasaulio galingųjų dėmesį. Būtent apie Ukrainos esančią situaciją „Vienybė“ paprašė pakomentuoti NATO struktūrose dirbusią kraštietę atsargos pulkininkę leitenantę, strateginio planavimo ekspertę Vilmą Vaičeliūnę (Kazlauskaitę).
Kokia esamos situacijos pradžia?
2008 metų Rumunijos sostinėje Bukarešte vykusiame NATO viršūnių susitikime buvo sutarta plėsti Aljansą ir taip toliau stiprinti jo gebėjimą atremti esamas ir kylančias XXI amžiaus saugumo grėsmes, Vladimiras Putinas imasi įvairių, dažnai demokratiniam pasauliui nepriimtinų, veiksmų ir priemonių. Minėtame NATO viršūnių susitikime buvo pasveikinti Ukrainos ir Sakartvelo euroatlantinės narystės siekiai ir pritarta, kad vieną dieną (įvykdžius narystei keliamus reikalavimus) šios dvi šalys galėtų tapti NATO narėmis.
NATO plėtra nepatinka Rusijai?
Didžiausio pasaulyje karinio aljanso plėtra į rytus Rusijos prezidentui V. Putinui nebuvo ir nėra priimtina, dėl to jis visomis išgalėmis, kurias ekspertai kartais netgi prilygina politiniam „šantažui“, siekia ir toliau didinti savo įtaką regione, o Ukrainą ir Gruziją laiko geografinės padėties „įkaitėmis“.
Priemonės, kurių imasi V. Putinas, demokratinį pasaulį glumina ir gąsdina, tačiau turime pripažinti jog jos yra veiksmingos. Jomis V. Putinas parodo, kad jis yra tarptautinis žaidėjas, galintis, pavyzdžiui, priversti susitikti ir kalbėtis net JAV prezidentą Joe Bideną…
Daugiau apie Vilmą – Ramūno ŽIMANTO rašinyje, šeštadienio numeryje