Drąsiau kartu į valdišką kabinetą ar pas gydytoją

Kai esame sveiki arba turime, kas mums padeda, net nepagalvojame, kad  kitam sunkiai įveikiama užduotimi būna išspręsti reikalus seniūnijoje, pašte, banke, susivokti pokyčių labirintuose ar surasti reikalingą medicinos paslaugą. Tačiau jau yra kas pagelbės įveikti tuos sunkumus.  Asistentas nepadarys už jus darbų, tačiau paaiškins, padės susiruošti, palydės, pamokys, patars, jei tik bus toks poreikis.  Nuo praėjusio rudens rajone galima užsisakyti asmeninio asistento paslaugą.

Asmeninis asistentas reikalingas tam, kad kiekvienas žmogus su negalia būtų nepriklausomas, pats kontroliuotų savo gyvenimą, turėtų laisvę gyventi, kaip jis pats nori, kur nori būti, keliauti ar dalyvauti.

Asmeninio asistento paslaugas teikianti darbuotoja Laima Jasutienė  sako, kad  geriausiai  pasiseka, kai  klientas yra pats motyvuotas ir  supranta, kokios pagalbos jam reikia.  Ji padeda namuose, taip pat padeda susiruošti  išeiti iš namų. Tenka palydėti į biblioteką, Dienos užimtumo centrą. Kartu su klientais teko eiti ir pas gydytoją. Neretai reikia žmogų padrąsinti, kad labiau pasitikėtų savo jėgomis.

Daugiau  Lilijos Smalakienės publikacijoje šeštadienio, sausio 11 d., VIENYBĖJE

 

Nuotraukoje: (iš kairės) asmeninio asistento paslaugas teikianti darbuotoja Laima Jasutienė, Aurelija Laurinaitienė – atsakinga už asmeninio asistento paslaugų neįgaliesiems teikimą ir Janė Vaitkevičienė,  Socialinės paramos skyriaus Paslaugų poskyrio socialinė darbuotoja konsultantė, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamo projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai” koordinatorė