Eilėraštis nesušąla

Tradicinio “Lakštingalų nakties” renginio Papilėje  dalyviams gamta yra atsiuntusi įvairiausių išbandymų: ir lietaus, ir vėjo, ir uodų antpuolių. Tik tai niekada neįveikdavo romantiškos  Ventos slėnio auros, nenugindavo meniškos Simono Daukanto įkvėptos dvasios, neišblaškydavo nei poezijos, nei lakštingalų, saugančių poetų įkvėpimą. Tad ir vėsus šeštadienio vakaras nebuvo išimtis: eilėraštis nesušąla, nes karštos kūrėjų širdys, nes draugiška atmosfera, nes yra šeimininkų rūpesčio.

„Lakštingalų naktis“ – poezijos šventė, kur atrodo viską žinai, kas  ten bus, bet kaskart be galo smalsu, kas gi įvyks iš tikrųjų. Todėl vis nori čia būti. Ir, žinoma, dar dėl ypatingos tos vietos auros čia mintis visada pakilusi virš žemės, o bendravimas šiltas it gerų draugų.

Renginį Simono Daukanto muziejaus vadovė Ernesta Šmukštaitė atvėrė padėkomis rėmėjams ir pagalbininkams, padėjusiems „Lakštingalų nakčiai“ išsipildyti. Kadangi svečių iš Vilniaus laukė ilgas kelias namo, jie ir pradėjo skaitymus. Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2019“ dalyviai poetai Vladas Braziūnas ir Vytautas Kaziela, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitininkas Andrius Radziukynas ir Kauno dramos teatro aktorė Daiva Škelevaitė padovanojo po trumpą prisilietimą prie savo kūrybos, užleisdami vietą kitiems kūrėjams.

Nemenkas jų būrys susidarė.

Apie “Lakštingalų naktį”  Lilijos Smalakienės rašinyje  ir dalyvių kūrybos rasite šeštadienio, birželio 1 d. „VIENYBĖJE“.