Grąžinkit atostogas

Gegužės 4 -osios ilgoji pertrauka Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje tapo pamoka ir švietimo vadovams, ir direktorei, ir patiems moksleiviams. Manau, tai pamoka mums – tėvams, bendruomenei. Progimnazijos septintų – aštuntų klasių moksleiviai, prie jų buvo prisijungę ir žemesniųjų klasių mokinukų, atėjo derėtis pas direktorę V. Karalienę dėl pamokų sutrumpinimo, nes klasėse karšta. Išgirdę neigiamą atsakymą, moksleiviai patraukė į rajono centro pagrindinę aikštę…

Iš aikštės per 70 jaunųjų protestuotojų sugužėjo į Savivaldybę, panoro susitikti su valdžia… Spaudai ir viešuose puslapiuose jaunuomenė išplatino pareiškimą, kad prašo pamokų sutrumpinimo 20 – čia minučių, jiems pasiūlyta pabūti lauke ar kitoje vėsesnėje vietoje. Įdomus sutapimas – tą pačią dieną Švietimo, kultūros ir sporto ministras paviešino sprendimą dėl pamokų trumpinimo, kai patalpose yra daugiau nei 28 laipsniai šilumos. Taip pat pasiūlyta suplanuoti edukacines išvykas, ar kaip nors „įdomiai“ leisti pamokų laiką.

Problema, vargu, ar apsiriboja pamokų sutrumpinimu, edukacinių užsiėmimų planavimu. Verta iš naujo peržiūrėti sprendimą sugrąžinti ilgesnes vasaros atostogas. Būtent to ir siekia mokiniai. Ar daug naudos mokslui davė sėdėjimas mokykloje birželio mėnesį? Jei bus gilinamasi, kaip ir kur vaikams leisti laiką esant karščiams, tai siūlymas būti lauke visiškai netinkamas, nes medikai reikalauja nešioti galvos apdangalus, su savimi turėti vandens. Kiek paauglių matote su galvos apdangalais ir vandens buteliukais rankose? Kas bus atsakingas už vaikų sveikatą? Ar vėl mokytojas?

Daugiau Roma Jonikienė – šeštadienio, birželio 8 d. VIENYBĖJE.