Gyventi labai įdomu

Pasaulis vilioja, gyventi įdomu, tikslų daug. Svarbiausia – norai ir troškimai pildosi, nors tam reikia nemažų pastangų. Priešpietė, praleista kartu su Fausta ir Rugile BAUER, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos abiturientėmis, buvo linksma ir šilta, nors gamta siautėjo lietumi ir vėju. Merginos puikios mokinės, olimpiadų nugalėtojos,  joms įdomu daugybė dalykų, sakytume šią dieną semia pilnomis saujomis. Jos turi planų ateičiai, pasirinko profesijas, ir tikslų siekia. Kadangi Fausta ir Rugilė sesės dvynės, buvo dvigubai įdomu paklausti, kuo jos panašios ir kuo skirtingos.

Pasakojo mama

Kas geriau, nei mama, pažįsta savo vaikus? Lina Bauer sakė – sužinojusi, kad laukiasi dvynių, išsigando. Kaip susitvarkys su dviem verkiančiais kūdikiais, kaip vienu metu paguos, nuramins… Kai mergaitės gimė, baimės išsisklaidė savaime. Sesės buvo labai panašios, bet panašumas dingo joms augant. Kurį dukrų smarkesnė, aktyvesnė? Prisiminiau šeimą – matydavau prekybos centruose kartu su mergaitėmis, tad Fausta judri, kalbi, vis ko nors norėdavo…Rugilė rami, įsikibusi vienam tėvų į ranką. „Oi, viskas pasikeitę. Dabar Fausta rami, retai kada įsivelia į ginčus. Turi tikslą, atkakli. Rugilė iš ramaus būdo vaiko užaugo į aktyvią, smalsią, nuomonę apginančią, mokslą vertinančią merginą. Ji mokosi tikslingai, ir jai įdomu tai, ką daro,“- juokiasi Lina.  Mama sako, kad jų gyvenimas nuolatiniame judesyje ir kaitoje. Namuose daug meno – Fausta dailininkė, Rugilė muzikantė. Pasijuokėme iš Linos prisiminimų – sesės vaikystėje. Fausta iš smalsumo, kas tvoroje gyvena – įkiša ten galvą ir ištraukti negali… Nespėjo tėvai išvaduoti iš tvoros, jau atbėga rodyti – tuoj suvalgys vabalą…  Rugilei buvo įdomūs muzikos instrumentai, išmėgino ir groti išmoko keliais jų. Keitėsi ir muzikavimo stiliai.

Yra ne vienas stereotipas apie dvynius. Dažniausi, kad jie vienas be kito negali, kad daugeliu savybių yra panašūs. Primityvokas toks supratimas. Fausta ir Rugilė sako – yra ganėtinai skirtingos, kiekviena pasirinko savo kelią. Ir viena be kitos gali ištverti, tad jeigu nebus būtina – studijuodamos kartu negyvens. Nors visada ir visais reikalais kalbasi, tariasi. Jų bendri draugai, jos gyvena viename kambaryje. O kas kambarį tvarko? Rugilė juokauja – pasidalinome kambarį pusiau. Tavo „pusė“ – tavo reikalas. Joms patinka skirtingi rūbų stiliai, skiriasi mėgstamas maistas. Nesutampa ir temperamentas…

Apie seseris Faustą ir Rugilę – Romos Jonikienės publikacija trečiadienio laikraštyje.