Idėjos ir ryšiai prikviečia ypatingų svečių

Pažintis prasminguose dalykuose, bendruose  darbuose neišsitrina. Išieka ir žadina norą domėtis. Taip atsitiko ir su Dabikinės bendruomene.

Praėjęs šeštadienis padovanojo nuotaikingą popietę Dabikinės Zubovų dvare  klausantis džiazo muzikos su „Klezjazz” ansambliu. Dabikinės Zubovų dvare įvyko vienas iš Tytuvėnų festivalio koncertų, kuriame muzikinį meistriškumą demonstravo keturių atlikėjų grupė iš Vokietijos. Klezmeris – rytų Europos žydų atliekama muzika ansambliuose, dažniausiai skambėjusi vestuvėse ir kitose šventėse. Pirmą kartą Lietuvoje viešintis “Klezjazz” kvartetas sujungia džiazą ir klezmerį.

Tokie muzikantai į Dabikinę atvažiuoja neatsitiktinai. Tai jau antrasis Tytuvėnų festivalio koncertas. Praėjusį kartą koncertavo Rokas Zubovas su žmona. Ryšius su festivalio organizatoriais užmezgusi  Inga Aleksandravičienė, tikisi, kad Dabikinę atras ir muzikantai, ir svečiai. Ir šį kartą atvyko klausytojų iš Šiaulių, Kelmės, Kauno.

Po koncerto Inga Aleksandravičienė dėkojo muzikantams, įteikdama gėles iš bendruomenės narių darželių, kurias į puokštes surišo vaikai. Ji taip pat apgailestavo, kad dvaras neturi šeimininko, bendruomenė tik saugo, atidaro langus, kad išvėdintų, ir duris, kad įleistų svečių.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, liepos 27 d.,  VIENYBĖJE.