Jei nematai, ne visada nėra

…Surinkau nuo žolyno žabus, galvodama, kad juos vėjas prilaužęs atpūtė.  Kitą dieną jų buvo vėl. Visą savaitę nesuradau priežasties, kodėl tos sausos šakos vis atsirasdavo žolyne. Išaiškėjo ankstyvą sekmadienio rytą, kai išgirdusi neįprastus garsus, pakėliau akis į viršų. Pamačiau „statybininką“, kuris negrabiai snapu elektros stulpo viršuje dėliojo sausas šakas. Nesisekė, nes didžioji dalis šakų vis nukrisdavo. Gandras bandė krauti lizdą visai prie mano langų! Matyt jaunas, be įgūdžių. Tik pamatęs, kad stebiu, metė darbą ir nuplasnojo. Nepatiko ir kai kitą kartą bandžiau jį nufotografuoti per antrojo aukšto langą. Nebedirbo savo darbo ir tada, kai kieme atsirado daugiau triukšmo. Matyt, netinka, jei ne jis vienas kieme karaliauja… Šakų ant žolyno vis dar atsiranda. Lizdo matyti tik menka neaiški raizgalynė. Jo dirbant vis nepamatau.

…“O, pagaliau dirbi!“ – Mesteli pro šalį praeidama moteris  mane kerpančiai kirpėjai. „Bet aš visada dirbu,”- toji suglumsta lyg norėtų pasiteisinti.

„Ką jis ten dirba, nieko nedirba“, – neretai  patys sakom, jei nematom proceso, nematom viešumoje, negirdime pavardės, ar tiesiog neužtinkame socialiniuose tinkluose. O jei apie mus taip sako, nesmagiai pasijuntame… Čia irgi iš to paties – jei nematai, tai nereiškia, kad nėra.

…Praėjusį šeštadienį į vokiečių džiazo grupės koncertą Dabikinės dvare suvažiavo daug svečių iš Šiaulių, Kelmės, Kauno.  „Jokių nuorodų nėra“, – guodėsi kauniškiai. Jų automobilio navigacija atvedė iki buvusios pieninės pastatų, ir jie blaškėsi nežinodami, kur sukti toliau. „Jokio ženkliuko, kaip žinoti, kad dvaras gali būti už pieninės“,- kauniškiams antrino ir kiti svečiai. Žmonės, matyt, yra dairęsi po kitus Lietuvos dvarus, ieškojo ko panašaus. O tereikėjo tik pasukti keliuku į dešinę. Jei tai žinai, aišku, o jei nežinai? Pasivaikštinėję po parką, svečiai jau stoviniavo prie durų. Bilietų pardavėja teisinosi, kad muzikantai  prašė tik likus 10 minučių iki koncerto įleisti žiūrovus.  „Mes norim apžiūrėti dvarą“, – bandė prašytis atkakliausieji. Taip nesmagu buvo sakyti, kad nėra viduje jokio dvaro, nėra, ką pamatyti… Bet būna ir atvirkščiai.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, liepos 27 d.,  VIENYBĖJE