Jubiliejus su nauja knyga

 

Gyvenimas tarp knygų ir gyvenimas knygai… Keturi dešimtmečiai knygų šventovėje. Ėjimas į   knygos šviesą su krašto  literatais… Tokios glaustos eilutės tiktų  Viešosios bibliotekos direktorės Zitos SINKEVIČIENĖS biografijai  nusakyti.

 

Šį rugsėjį  Viešosios bibliotekos direktorė, Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkė Zita Sinkevičienė mini  jubiliejinę metų  sukaktį. Dėsninga, kad į  šią gyvenimo stotelę ateina su nauja knyga – „Akmenės kraštas kūrybos versmėje“.  Ji bus 19-oji lentynoje knygų, kurias sudarė ir parengė Z. Sinkevičienė. Knyga išleista rėmėjų lėšomis. Praeitais metais Z. Sinkevičienė  už ilgametį profesionalų bibliotekinį  ir kultūrinį, šviečiamąjį darbą, už  Akmenės krašto ir jo kūrėjų  garsinimą bei kultūros sklaidą, už  skaitymo kultūros puoselėjimą apdovanota Kultūros ministerijos  aukščiausiu apdovanojimu – ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.  Toji nešama šviesa – per knygą, per kūrybą. Ir naujoji Z. Sinkevičienės knyga – apie kūrėjus. Į ją sudėti rašiniai apie  projekto „Kūrybinio rašymo „Vasaros akademija“ netradicinėse erdvėse Akmenės krašte su Lietuvos  rašytojų sąjunga“  2020, 2021 ir 2022 metų renginius.

Akmenės krašte surengtose stovyklose  literatūrinio  meno mokė rašytojai V. Morkūnas, D. Sobeckis, poetė, gydytoja J. Sučylaitė, rašytojas, socialinių mokslų daktaras P. Kuprys, akrostichų kūryba šalyje žinoma Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos pirmininkė poetė D. Milukaitė-Buragienė ir kiti…

Visas rašinys rugsęjo 17 d. numeryje

Julija SEJAVIČIENĖ