Kaimas gyvas, deja, prisiminimuose

Liepos 20 dieną Papilės seniūnijos pirmųjų, antrųjų Jonaičių ir Dumbrių  kaimų gyventojai ir kadaise čia gyvenę, jų vaikai ir vaikaičiai, rinkosi į Papilės Šv. Juozapo bažnyčią.  Buvo aukojamos šv. Mišios už gyvuosius ir mirusiuosius Jonaičių ir Dumbrių kaimų gyventojus.

Po šv. Mišių  gyventojai aplankė artimųjų amžinojo poilsio vietas. Taip pat aplankytos buvusių  gimtųjų  kaimų vietos, parymota, dairytasi gaivinanat prisiminimus, bandant atpažinti brangius kampelius.  Įsiamžinta ir prie  1990 m. kaimų atminimui pastatyto paminklo.

Aplankę brangias vietas visi susirinko Dumbrių gyvenvietės poilsiavietėje. Ją Dumbrių gyvenvietės bendruomenė įsirengė savo jėgomis. Susitikimo dalyvius pasveikino  šv. Mišiose  ir šventėje dalyvavęs Savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis.

Ši kaimo šventė buvo surengta jau trečią kartą. Pirmoji įvyko lygiai prieš dvidešimt devynerius metus, tik ką atgavus Lietuvai nepriklausomybę. Šventės rengėjai ir paminklo statymo iniciatoriai buvome Adolfas Daunys, aš, šių eilučių autorius, ir  Benediktas Balkauskas,   aktyviai prisidėjo tuomet Dumbrių gyvenvietėje gyvenę žmonės.

Ruošiantis šiam susitikimui, negailėjo laiko ir pastangų Dumbrių bendruomenės atstovai D. ir  S. Sobutai, labai neraginti  vienaip ar kitaip prie šventės organizavimo prisidėjo visi Dumbrių gyvenvietės gyventojai. Susirinkę į šventę dėkingi organizatoriams ir talikininkams.  Tą vakarą  ilgai netilo prisiminimai,  dainos, muzika, dalyviai sukosi šokio sukūry. Pabendrauta ir pasilinksminta.

Daugiau Vladislovas Balkauskas rašo šeštadienio, rugpjūčio 17 d. VIENYBĖJE.