Kuo pradėdavome ir kuo pradedame

Linkėjimų  metų virsme padalinome. Yra ir oficialių pažadų, kurie turės įtakos arba net keis  mūsų gyvenimą. O  apie ką metų pradžioje skelbė „Vienybė“ prieš du dešimtmečius ir daugiau?

2000-ųjų pirmajame numeryje buvo paskelbtas Švietimo tarybos ir mokyklų tarybų pirmininkų kreipimasis į Savivaldybės tarybą, kad nemažintų rajono biudžeto lėšų švietimui.  Paskelbtas skaitytojų išrinktas asmenybių penketukas: Bronius Kerys, Anicetas Lupeika, Zofija Paulikienė, Edita Pučinskaitė ir Aldona Tenienė.  Be to skaitytojai piktinosi, kad nebuvę informacijos apie Seimo nario R.Karbauskio apsilankymą rajone, kai kas apie susitikimą sužinoję iš privačių skambučių.

Nuo 1980-ųjų “Vienybė” pradėta spausdinti Šiauliuose.  Nebeliko Naujosios Akmenės miesto  deputatų tarybos, ji sujungta su rajono deputatų taryba.  Ruošiamasi rinkimams į Aukščiausiąją tarybą.

Rašoma apie rajono tarybos sprendimą dėl paklausių prekių prekybos tvarkos. Sudaryta speciali komisija, kuri kontroliuos deficitinių prekių pardavimą. Paskelbtas komisijos narių sąrašas, o taip pat išvardintos deficitinės prekės:  kavos pupelės, importinė arbata, šprotai, ikrai, krabai, importinis aliejus, importinis alus, saldainiai dėžutėse, alkoholiniai gėrimai.

Išspausdintas skelbimas apie gyventojų susitikimą su prekybininkų atstovais.  Pasirodo šampano Naujųjų sutikimui  gauti nebuvo taip paprasta. SMK direktorius pas pažįstamą Aleksoto stiklo fabriko direktorių nupirko tuščių šampano butelių, prekybininkai juos nuvežė į Alytaus  šampano fabriką, gavo pilnų.  Šampaną  rajono gyventojai pirko ne tik už pinigus, bet ir talonus.

Prieš naujuosius žmonės parduotuvėje pešėsi dėl  prancūziškų batų…

Šiandien jau daug kam sunku tokiomis naujienomis  patikėti.

Daugiau  šeštadienio, sausio 4 d., VIENYBĖJE.