„Mokomės gyventi  naujomis sąlygomis“

Tai citata iš pokalbio su Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos direktore H. Daugmaudiene.  Kalbėjome apie naująjį nutarimą, pagal kurį nelankiusiems pamokų moksleiviams nebereikia  pristatyti pažymos iš medicinos įstaigos, kad tikrai sirgo. Iki priimant naująjį nutarimą, pateisinti praleistas pamokas galėjo tik medikai, su viena kita išimtimi, kai  tėvų skambučiai ar rašteliai patikindavo neatvykimo į mokyklą būtinybę.

Jau yra galimybė palyginti, kaip buvo iki naujojo nutarimo, ir kaip yra dabar. Taigi, mokyklos mokosi gyventi naujomis sąlygomis – dabar reikia kontroliuoti ir mokinius, ir tėvus. Anksčiau patikimumą suteikdavo medikai, piktybiškai mokyklos nelankančių  mokinių problemas socialiniai pedagogai, administracija aptardavo su tėvais.  Ramučių gimnazijos direktorė H. Daugmaudienė sako, kad didelių pokyčių į blogąją pusę nėra. Pareigingi, mokslui neabejingi vaikai stengiasi ir lanko pamokas, o problemų turintys auklėtiniai elgiasi kaip  anksčiau – ir pamokas praleidinėja, ir pažangumas ne pats geriausias.  Didelių nukrypimų nėra, kai palygino 2018 metų ir praeitų metų tuos pačius mėnesius, praleistų pamokų skaičius panašus.

Akmenės gimnazijos direktorė A. Lipkinienė pripažįsta, kad dabar daugiau darbo socialinei pedagogei, klasių vadovams. Kadangi raštelius rašo patys tėvai, tad tenka įsitikinti – ar tikrai rašė. Nors pagal numatytą tvarką pirmiausia turėtų informuoti gimnaziją, kad vaikas nelankys pamokų, o paskui rašteliu pateisinti praleistas pamokas.

Romos Jonikienės rašinys trečiadienio, sausio 8 d., VIENYBĖJE.