Nereikia nudėvėti geležinių klumpių…

Geležinės klumpės – pasakos apie Eglę žalčių karalienę įvaizdis. Ir tinka jis bankams, kai kalbama apie paskolas. Sakoma, kad reikia sudėvėti geležines klumpes, kol sulauki pagalbos iš banko, o kur dar palūkanos. Rajone veikiančiai kredito unijai – geležinės klumpės nėra rodiklis.  Rugpjūčio 17 – ąją kredito unija „Tikroji viltis“ šventė 25 – erių metų sukaktį. Atlaikė „finansinius vėjus“, reformas, valdžių kaitos iššauktus pokyčius, ir liko, kaip į šventę susirinkę žmonės sakė, padedantis, skolinantis, patariantis bankas. Gera žinia ta, kad bankas dirba gyvai. Čia kiekvienas gali laikyti indėlį, mokėti mokesčius, pasitarti su specialistu.

Kredito unija „Tikroji viltis“ – be abejonės atvira finansų įstaiga visiems. Buvo ne vienas atvejis, kai šis bankas vienintelis aptarnavo klientus. Čia ūkininkų paskolų vieta, tad nereikia stebėtis, kad gimtadienio šventėje žemę dirbančiųjų buvo gausiausia. Svečių atvyko iš visur – nuo Vilniaus iki kaimyninių Mažeikių, Joniškio rajonų. Iš sveikintojų išgirdome nuoširdžių istorijų apie unijos paramą, pagalbą. Į tai dėmesį atkreipė Viešosios bibliotekos direktorė. Unija remia jaunimo organizacijas, sportininkų iniciatyvas. Draugyste pasidžiaugti ir pasveikinti atvyko seniūnijų seniūnai.

Visur ir visada, kai verslas sekasi ir kopiama į kalną – pagrindinis variklis yra žmonės. Uniją įkūrė ir vadovauja Ramūnas Stonkus, ekonominius reikalus rikiuoja Virginija Stonkuvienė, už jų nugarų – kolektyvas, dirbantis ne vien rajono centre…

Visas rašinys apie šventę rugpjūčio 20 d. Vienybėje

Roma JONIKIENĖ

Nuotr.  J. Vapsvos ir autorės