Nuskausminamasis kremas – ką žinoti?

Odą slopinantys kremai – tai vaistai, kurie veikia kaip anestetikas, mažinantis jautrumą skausmui tose vietose, kuriose jie naudojami. Šis nuskausminamasis kremas veikia blokuodamas nervinius signalus organizme.
Nuskausminamieji kremai naudojami įvairiais tikslais, pavyzdžiui, prieš nedideles operacijas, tokias procedūras kaip mamografija ir kt. Vis dažniau odą slopinantys kremai taip pat naudojami prieš kosmetines procedūras, pavyzdžiui, mikrodermabraziją, depiliaciją vašku, kūno auskarų vėrimą ir tatuiruočių darymą.
Kai kuriuos odą slopinančius kremus galima įsigyti be recepto, o kitiems reikia recepto. Nepriklausomai nuo to, svarbu juos naudoti vadovaujant sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui.

Foto: Nuskausminamasis Kremas iš salonams.eu
Toliau straipsnyje paaiškinamos veikliosios nutirpinamųjų kremų sudedamosios dalys, receptiniai ir nereceptiniai nutirpinamieji kremai ir kaip juos naudoti. Jame taip pat aprašomi dažniausi šalutiniai poveikiai ir tie, dėl kurių verta paskambinti gydytojui.

Kas yra lidokainas?
Lidokainas yra anestetikas, kuris veikia mažindamas nervų aktyvumą tam tikrose kūno vietose, todėl tikslinės sritys tampa mažiau jautrios prisilietimui.
Lidokainas yra vienas iš plačiausiai pasaulyje naudojamų anestetikų, todėl jį galima rasti beveik visose medicinos šakose. Jis naudojamas odontologijoje, kaip vietinis anestetikas chirurginėms procedūroms ir tam tikroms kūno sritims paruošti įrangos įvedimui.
Jei lankėtės pas odontologą dėl šaknų kanalų šalinimo, išminties danties šalinimo ar bet kokio kito chirurginio gydymo, didelė tikimybė, kad prieš procedūrą ir jos metu dantenoms nutirpinti buvo naudojamas lidokainas.
Lidokainas būna kelių formų. Jis dažnai švirkščiamas į audinius, kad juos nujautrintų prieš operaciją. Jis taip pat yra gelio, kremo, tepalo ir purškalo, skirto naudoti ant odos, kvėpavimo takuose ar kitose kūno vietose, pavidalu.

Veikliosios medžiagos
Jei esate susipažinę su odą raminančiais kremais, tikriausiai girdėjote apie lidokainą – daugumos prekių ženklų veikliąją sudedamąją dalį. Lidokainas yra labai veiksmingas ir pasižymi greitu skausmo malšinimo rezultatu.

Kaip naudoti kremą?

Naudodami nuskausminamąjį kremą laikykitės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo ir (arba) recepto etiketėje ar gaminio lapelyje pateiktų patarimų. Naudokite tik tiek, kiek rekomenduojama, ir tiek laiko, kiek nurodyta.
Pavyzdžiui, gydytojas gali paprašyti, kad nuskausminamuoju kremu pasiteptumėte likus kelioms valandoms iki chirurginės procedūros. Pradėti naudoti kremą anksčiau nei šis laikas nėra naudinga ir gali turėti neigiamą poveikį.
Apskritai, Jums bus patarta vartoti kuo mažesnį kiekį, kad išvengtumėte gyvybei pavojingo perdozavimo galimybės. Įsitikinkite, kad tiksliai žinote, kiek kremo turite naudoti.
Prieš naudodami vaikui nuskausminamąjį kremą pasitarkite su pediatru.
Netepkite nuskausminamojo kremo ant odos, kuri yra paraudusi, patinusi, skaudanti, sutrūkinėjusi ar įbrėžta.
Kai būsite pasiruošę tepti kremą:
Nuplaukite pažeistą vietą švelniu muilu ir šiltu vandeniu.
Nusausinkite vietą minkšta šluoste.
Jei po kremo panaudojimo palietėte akis, kruopščiai jas nuplaukite vandeniu.

Dažnas šalutinis poveikis

Šalutinis poveikis turėtų būti minimalus arba jo neturėtų būti, jei laikysitės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo patarimų, kaip naudoti nuskausminamąjį kremą. Tačiau gali būti, kad galite patirti:

Odos spalvos pokyčiai toje vietoje, kur buvo naudojamas nuskausminamasis kremas
Niežulys arba bėrimas
Lengvas deginimas
Kad tai sušvelnintumėte, apliekite vietą vėsiu vandeniu (nenaudokite ledo), tada švelniai nusausinkite odą.

Pabaigai
Nuskausiminamasis kremas lidokainas yra daugelio odą raminančių kremų veiklioji medžiaga, tačiau yra ir kitų.
Galima tikėtis nedidelio šalutinio poveikio, pavyzdžiui, odos spalvos pokyčių, niežulio ar bėrimo arba lengvo deginimo. Stiprus deginimas, dirginimas ar alerginės reakcijos požymiai verčia kreiptis į gydytoją.
Kad išvengtumėte rimtų reakcijų, naudokite kuo mažesnį kremo kiekį odai nuskausminti kokybiškus kremus galite rasti salonams.eu svetainėje.