Prireikė penkiolikos metų

Kruopių miestelyje tvarkinga, švaru, daug gėlių prie namų ir viešai naudojamų pastatų. Bet Lijanos ir Aido ŠALAVĖJŲ sodyba ypatinga. Judviejų kieme telpa ir sutaria lyg ir ne visada derantys dalykai: spygliuočiai, daugiametės gėlės, trumpai žydintys žiedynai, mažoji architektūra, Lijanos darbo vieta – kirpykla, šeimos poilsio vieta – terasa.

Tradicinėje Kruopių seniūnijos vasaros šventėje apdovanojimas, mero padėka įteikti gražiausiai tvarkomos sodybos šeimininkams L. ir A. Šalavėjams. Į rankas „nutūpė“ galimybė pasmalsauti, kokių pastangų ir kiek laiko prireikė, kad puikią aplinką namuose ir aplinkui namus suskurtų?  Juk abu – tiek Lijana, tiek Aidas – dienas leidžia darbuose. Aidas pripažino, kad idėjos, kaip turėtų atrodyti aplinka, priklauso Lijanai. „Aš tik pamatau, kad  vieno ar kito augalo nebėra, kad pokyčiai vyksta. Ir fizine jėga prisidedu. Visa kita padaro žmona“, – sakė Aidas.

Pokyčiai, ypač tvarkant sodybą, nėra greiti.  Metai prabėga, o rezultato vis nėra, juk nei medeliai, nei gėlynai taip greitai neatskleidžia savo tikrojo grožio. L. ir A. Šalavėjai sodyboje gyvena 20 metų, penkiolika iš jų intensyviai tvarko aplinką.

Daugiau  Roma JONIKIENĖ trečiadienio, liepos 31 d. VIENYBĖJE.