Profsąjunga – orumo, saugumo, kokybiško darbo garantas

Artėjantys naujieji mokslo metai  ant bangų mėtys visus švietimo darbuotojus nuo valytojos iki vadovo. Rugpjūčio 25 – ąją vyko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sukviesta kasmetinė konferencija, kuri, deja, neįliejo aiškumo nei  mokytojams, nei švietimo vadovams, nei įstaigų vadovams. Iš ministro ir viceministrės neišgirdome  nieko naujo. Vėl viskas, kas siejasi su pažanga, finansavimu, reformomis, numesta ant rajonų ir mokyklų vadovų pečių. Esame gąsdinami koronavirusu. Atsiradus  židiniui  mokykloje, ikimokyklinėje įstaigoje,  kalčiausi liks mokytojai ir vadovas. Likus kelioms dienoms iki mokslo metų tvyro sumaištis. Profsąjunga aiškiai pasakė, kad daugumos ministerijos rekomendacijų neįmanoma įvykdyti. Buvo pateikta dėmesio vertų  pasiūlymų, kaip organizuoti ir palengvinti švietimo  įstaigų darbą. Deja ministerija neatsižvelgė į  siūlymus.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga pavasarį  sutarė ir atnaujino sutartį,  kad norintiems išeiti užtarnauto poilsio bus išmokėtos kompensacijos.  Mūsų rajone neatsirado kas tuo pasinaudotų. Džiugu, kad pagal tą pačią sutartį pasiektas nemenkas algų pakėlimas ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogams.  Visą vasarą girdėjau daug abejonių ar taip bus. Pirmadienį  ministerija oficialiai apie tai paskelbė. Taip pat pasiekta, kad visiems mokytojams nuo rugsėjo 1 dienos 10 proc. kils pareiginė alga. Konkretus didėjimas priklauso nuo darbo stažo, mokytojo kvalifikacijos, darbo krūvio….

Daugiau Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Ramūnas ZNUTAS šeštadienio, rugpjūčio 29 d., VIENYBĖJE.