Šeimos kortelė – naujas žaidimas

Mes lyg šachmatininkai, susėdę prie įmantrių figūrų lentos, tačiau žaisti nemokame. Nuo liepos 1 dienos – tai buvo plačiai, tačiau nesuprantamai skelbiama viešai, turėtų įsigalioti šeimos kortelių sistema – pagalba šeimoms.   Naująją labdarą patys sumanytojai vadina žaidimu, o šeimos korteles aptarnausiančius verslininkus ir skirstytojus – žaidėjais. Tad žaisime naują žaidimą ir pamėginsime išsiaiškinti, ką šeimos kortelė gero pasiūlys.

Ką gaus kortelės turėtojai, kas jie  tokie, ar reikės atsiskaityti kažkam „iš aukščiau“ už suteiktas nuolaidas – mūsų jau klausė tie, kurie gauna maisto davinį ir naudojasi kitomis lengvatomis. Žmonėms rūpi du dalykai – ar šeimos kortelės gavėjams priklausys ir kitos nuolaidos – maisto daviniai, socialinės pašalpos ir kokias paslaugas suteiks kortelė. Mat tie, kas domėjosi naujove, nuogąstauja – rajonuose gyvenantys gaus kur kas mažiau nuolaidų, nei didmiesčių gyventojai. Pavyzdžiui, pas mus nėra miesto transporto, vadinasi, ši nuolaida nereikalinga.

Šeimos kortelės sistema skirta šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų bei neįgalius vaikus ir ne tik vaikus prižiūrinčioms  šeimoms. Paskaičiuota, kad šalyje kortelės turėtojų skaičius galėtų siekti apie  63 tūkst. Paskutiniu metu pasirodžiusi informacija teigia, kad 40 tūkstančių asmenų (šeimų) galėtų pretenduoti. Savivaldybės kortelių skirstyme jokio vaidmens neatlieka.

Plačiau Romos Jonikienės publikacijoje birželio 12 d., trečiadienio, VIENYBĖJE.