„Šimaitė kviečia kalbėtis“

Gera mintis gali išaugti  į dieną, kuri keičia gyvenimus ir istoriją. Taip gali atsitikti  ir dėl Dianos ir Marijaus Lopaičių sumanyto projekto, kuris ne tik įsiliejo į Akmenės miesto renginių mozaiką. Sujungus daugelio žmonių pastangas, pavyko renginys, kuris įamžino, leido pasidalinti žiniomis bei gebėjimais ir suvedė į draugę iki šiol buvusius nepažįstamais žmones.

Diana Lopaitienė sakė, kad mintis pristatyti žydų kultūrą, muziką, tradicijas pastiprino ir palaimino pažintis su ypatinga moterimi Bela Shirin, kuri į Tryškius atvyko ieškoti savo šaknų. Bella Shirin keturiolikos buvo išvežta į Izraelį ir tik sulaukusi solidaus amžiaus grįžo į Lietuvą.  Su Bellos pastiprinimu  ir gimė projektas, skirtas skleisti žinias apie žydų bendruomenę,  litvakus, supažindinti su žydų literatūra, muzika, tradicijomis ir Ona Šimaite – iškilia asmenybe.

Sutelkta daug bendraminčių. Ypatinga ši diena bibliotekininkams. Akmenės miesto bibliotekai suteiktas Onos Šimaitės vardas. Surengta iškilminga atminimo lentos atidengimo ceremonija.

Akmenės krašto muziejuje įvyko konferencija „Šimaitė kviečia kalbėtis“, skirta vietinės žydų bendruomenės  ir bibliotekininkės Onos Šimaitės istorijai.

Vakare akmeniškiai ir svečiai žiūrėjo Ramučių gimnazijos talentų klubo  spektaklį „Mano Anna”.  Daug pagyrų išsakyta talentingiems jaunuoliams ir jų mokytojai.

Vėliau  surengtas koncertas „Štetlo garsai“. Šiltai  žiūrovai sutiko Naujosios Akmenės ir Ventos miesto muzikos mokyklos muzikantus ir jų mokytojus, susibūrusius į klezmerio orkestrą,  nuoširdžiai plojo puikioms solistėms Emilijai Lopaitytei, Eidmantei Lileikytei ir Dominykai Gurinaitei, atlikusioms žydiškas dainas.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, liepos 27 d.,  VIENYBĖJE. Taip par spausdinama Ritos Ringinės pranešimo „Žodis Onai Išmaitei“ santrauka.

Po koncerto Diana Lopaitienė pakvietė į sceną renginio krikštamotę Bellą Shirin ir įteikė jai simbolinę puokštę iš senelio gimtųjų vietų.