Skaičių tikslumas, skaitymo stebuklas ir šeimos prasmė

Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto  lankytoją, finansinių reikalų tvarkytoją, užsienio kalbų fakulteto dekanę Reginą MITKEVIČIENĘ, sakyčiau – „prispaudžiau“ pasikalbėti. Ji buvo atkakli: „nereikia apie mane rašyti“… juk  žinote kaip tokie sakiniai baigiasi, kad yra vertesnių, daugiau dirbančių, kad jos indėlis per menkas, o darbeliai, kuriuos nudirba, tikrai nenuvargina. Bet žodis po žodžio įsikalbėjome. Artimiau pažinau moterį, kuriai ištiesti  pagalbos ranką kitam, neatsisakyti papildomo darbo kasdieniška ir įprasta.

Pažadėjau Reginai Mitkevičienei  negirti jos veiklumo, tad remsiuosi kitų, ją pažįstančių žmonių, nuomone. Kartą kalbėjomės su TAU rektore R. Vapsviene,  kalba pasisuko apie neišsemiamą lankytojų energijos šaltinį, kaip entuziastingai jie keliauja, kviečiasi lektorius paskaitų skaityti, mokosi, dalyvauja projektuose, rengia šventes.  „Bet yra oficialių dalykų, kai viskas turi būti suskaičiuota, suregistruota, surašyta. Tuomet prireikia kruopščiųjų pagalbos. Dažnai pagalvoju, būtų kur kas sudėtingiau reikalus tvarkyti, jei ne TAU lankytojos Reginos Mitkevičienės pagalba. Ji atsakingas ir patikimas žmogus. Paprašei paslaugos – ir nebesuki galvos – ar darbas bus padarytas, ir kaip jis bus padarytas. Žinai, kad nuo pradžios iki pabaigos viskas bus tvarkingai ir tiksliai surašyta, sudėliota. Regina sutvarko buhalterinius reikalus, ir viskas, už ką yra atsakinga, pavyzdžiui, už užsienio kalbų mokslus, keblumų nekels. O juk Regina ir mūsų pirmoji metraštininkė,“ – pasakojo R. Vapsvienė.

Į Naująją Akmenę Regina gyventi atvažiavo ne iš karto. Kilimo ji iš Telšių rajono, bet mokėsi anuomet mūsų rajonui priklausiusių Tučių kaimo mokykloje, gyveno bendrabutyje, buvo gera mokinė, ypač matematikos moksle.  Moteris juokavo prisiminusi, kaip fizinės kultūros ir muzikos mokytojai pažymį šiek tiek kilsteldavo, nes nemėgo tų pamokų, o kitos puikiai sekėsi.  Ji turi seserį ir brolį, sesuo gyvena Kruopiuose, ir buvo laikas, kai gyventi kėlėsi arčiau sesers. Baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo buhalterės specialybę….

 

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, spalio 17 d. VIENYBĖJE.