Skiepai: kokioje bendruomenėje gyvename

Kiekvienas mūsų patenka į kurį nors socialinį sluoksnį, panašiai, kaip į pyragą – kam putėsiai, kam grietinėlė, o kam trupiniai… Skiepijimosi nuo Covid 19 ligos galimybė parodė, kokiam socialiniam sluoksniui priklausome, bet ne pagal turtą, o pagal smegenų turinį.  Ir nebūtinai grietinėlės turinio atstovai yra labiausiai apsišvietę ir palankūs mokslui.

Mums labai svarbu, kad žmonės su kuriais artimai kontaktuojame, kurie teikia  paslaugas, būtų paskiepyti. Mokyklos, darželiai – tos vietos, kuriose bendruomenė turi daugiausiai kontaktų. Tad švietimo sistema įvardinta prioritetine  skiepų lentelėje.  Domimasi informacija, ar švietimo įstaigų darbuotojai skiepijasi. Mums reikia, kad vaikus mokantys, prižiūrintys žmonės išsaugotų sveikatą.

Įtikinėjimo skiepytis etapas jau turėjo būti pasibaigęs, nes per metus, tiek, kiek siaučia virusas, galėjome įsitikinti, dėl tragiškų pasekmių. Mūsų patirtys turėtų būti tokios: visi laukiame eilės skiepytis, o vakcinos tiekėjai rūpinasi nupirkti jos tiek, kad nekantriausieji galėtų skiepytis už pinigus. Gaila, scenarijus kitoks: iki užkimimo diskutuojame, kaip įtikinti mokslą neigiančius. Ar viešose įstaigose dirbantys ir skiepytis atsisakantys žmonės galėtų tęsti darbą? Ar šviesos skleidėjai mokytojai atsisakę skiepytis tikrai skleidžia mokslo žinią? Tokių ir panašių klausimų kyla, kai išgirstame informaciją apie vakcinos neigimą.

Šiuo metu mokyklos laukia sprendimo, ar šiais mokslo metais dar mokys gyvai, ir kaip pavyks organizuoti brandos egzaminus, mat tikrai per mažai abiturientų pareiškė norą pasiskiepyti. Naujausiais duomenimis Akmenės gimnazijoje kartu su ikimokykliniu skyriumi dirba 92 darbuotojai, 58 jau pasiskiepiję, laukia 6, 14 atsisakė. Gimnazijoje 19 abiturientų, 2 paskiepyti, 3 atsisakė, kiti laukia. Papilės Simono Daukanto gimnazijoje iš 50 darbuotojų paskiepyti 36, atsisakė 3, kiti laukia.  Yra 14 abiturientų, 5 pasiskiepiję…

Daugiau  Romos Jonikienės publikacijoje šeštadienio, balandžio 10 d., VIENYBĖJE.