Tą birželio trumpą naktį…

 

Tą trumpą naktį pagal legendą pražysta paparčio žiedas. Radęs jį būna laimingas visą gyvenimą. Bet būti laimingu vieną nuotaikingą vakarą galėjo visi, kas atvažiavo, atėjo  į Ventos miesto lauko estradą birželio 23 dieną, kur  Kultūros centras kvietė  paminėti Joninių (Rasos) šventę. Buvo senovinių lietuviškų ritualų – pagerbiami sentikių dievai, renginio pradžioje užkuriant aukurą ir į jį metant gintaro dulkes. Lietuviškais tautiniais kostiumais pasipuošusios moterys ir merginos pynė ir kupoliavo vainikėlius, kuriuos vėliau paleido plaukti Ventos upe pasroviui. Dalyviai ir žiūrovai  pavaišinti duona bei nuprausti rasos. Leidžiantis saulei uždegtas didysis laužas ir stebulės, pasveikinti visi Jonai, Janinos ir kiti varduvininkai.

Šventėje šokiais ir dainomis žiūrovus linksmino Savivaldybės kultūros centro kolektyvai: „Kūpolis“ (vadovė N. Milaševičienė), „Alsa“, Jaunių liaudiškų šokių kolektyvas, „Rytagonė“, „Bočeliai“ (vadovė  B. Viktoravičiūtė), Papilės moterų liaudiškų šokių kolektyvas (vadovė V. Kupstienė), Romansų grupė „Akmenės vyrai“ (vadovas A. Vaičiakauskas), kapelos „Papievis“ (vadovas R. Teniukas) ir „Liepa“ (vadovas L. Čeludis).

Renginį vedė Romualdas Juzukonis, vaikus džiugino studija „Burės“, iki paryčių žiūrovus linksmino „Nešpėtni Bernai“, „Pečius Griūn“ ir „Užkūtės“.

Kultūros centro informacija

Kivyliuose…

Joninės su laužu, vainikus ir jaunimą plukdančia valtele, su vaišėmis ir apkabinimais švęstos Kivylių kaime. Bendruomenė kartu pabūti ir švęsti pakvietė Meno mokyklos smuikininkus, Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto šokėjas. Šimtus renginių matę, daugelyje jų dalyvavę TAU klausytojai taip atsiliepė apie Kivylių bendruomenę: „gera, kad bendruomenėje yra iniciatyvių, organizuotų žmonių, kurie šventę sukuria visiems. Ačiū R. Bliudžiuvienei, R. Kristinaitienei, visiems, kas buria žmones.“

Vėlaičiuose…

Jonines švęsti Vėlaičiuose subūrė „Pasienio“ kaimo bendruomenė. Stebuklingo, laimingo paparčio žiedo ieškojo visi stebuklu tikintys. Po 85 metų pertraukos, skambant Lietuvos himnui, iškelta Lietuvos Respublikos vėliava.

Ksenijos Rohachovos nuotraukos