Tikrai ne dėl įspūdingų pergalių

Keistai gali nuskambėti Naujojoje Akmenėje gyvenančios jaunos moters, Sporto centro skelbtuose „Aš myliu sportą“ Top dešimtuko rinkimuose pirmąją vietą laimėjusios Linos VEINBERGER žodžiai, kad sportuoja ne dėl pergalių. Mat pergalė jau laimėta – daugiausiai sporto aistruolių, mėgėjų ir atsidavusių sportui žmonių balsavo už Liną. Save ji vadina fizinės veiklos mėgėja, nes be kasdienės mankštos, na, kiek kitokios, nei mums įprasta, nesijaučia gerai, stinga energijos. O energijos reikia – auga trys nedidukai vaikai.

Akmenės krašte turime nemažai sporto entuziastų, pasiekusių puikių rezultatų. Yra būrys jaunimo, kuriems didelės pergalės dar prieš akis. Smalsiausia buvo, kaip trisdešimtmečiai sugrįžta į sportą, stengiasi keisti įpročius, sudėlioti dieną taip, kad visur spėtų. Juk nedaug žmonių sukūrusių šeimą, auginančių vaikus, rimtai kimba į sportą ir pasiekia savų pergalių. Apie viską paprastai, be pagražinimo su Lina ir pasikalbėjome.

Augo ir mokėsi Lina Naujojoje Akmenėje. Nuo mažų dienų fiziškai tvirta mergaitė labai mėgo sportą. „Žaidžiau  įvairius komandinius žaidimus, užsiėmiau lengvąja atletika, mokykloje „kovojau“ visose sporto šakose, kur tik mokytojai prašydavo. Ir man tai išties patiko. Ne kartą treneriai užsiminė, kad galėčiau mokytis sporto mokykloje. Vis persakydavau mamai trenerių pasiūlymus. Tuomet buvo  kitokie laikai, o ir gyvenimas mano šeimai nebuvo lengvas. Mama daug dirbo, kad trims vaikams būtų maisto, rūbų, dar tvarkos žiūrėjo. Bet į norus ir gebėjimus, dabar tai puikiai suprantu, dėmesio nekreipė. Ne kartą dabar, kai pati auginu vaikus, su mama esame kalbėję šia tema. Ji sakė, kad apie galimybę man siekti sportininkės karjeros nė nepagalvojusi. Tiesiog ne tai rūpėjo,“- pasakojo Lina. Iš mokyklos laikų likę apdovanojimai, medaliai.

Į sportą „dėl savęs“ Lina sugrįžo prieš ketverius metus.

Daugiau Romos Jonikienės publikacijoje šeštadienio, sausio 11 d., VIENYBĖJE.