Trijų kartų sutvirtintas

Rugsėjo 4 – 6 dienomis Akmenės rajonas minėjo 70 – metį, galėtume sakyti, gan jaunatvišką gimtadienį, mat turime miestų ir miestelių, kurie mini garbingus šimtmečių jubiliejus.  Matuodami žmonių gyvenimu, sakytume – užaugo trys kartos – kūrusios, kuriančios ir visai neseniai įsiliejusios į procesą. Kultūrinių renginių pasiūlyta visų „skoniui“, tik gamta nebuvo palanki – daugiausiai lijo per masinius koncertus.

Ar Akmenės rajono, kaip administracinio vieneto, įregistravimas prieš 70 metų yra šventinis įvykis? Jei mąstytume taip, kad visos progos švęsti yra geros, tuomet tebūnie. Jei samprotautume, kad anuometinė politizuota valdžia nubrėžė žemės ribas ir jas priskyrė naujai suformuotam Akmenės rajonui – tuomet tai tik geografinis padalijimas. Į šį klausimą: švęsti ar tik pripažinti teiginį, rugsėjo 5 dieną Naujojoje Akmenėje, L. Petravičiaus, aikštėje įvykusioje diskusijoje atsakė buvęs meras A. Lupeika. „Rajono 70 – metis – ne šventė, tai tik faktas, kad nuo anos datos mes sujungti bendriems darbams ir tikslams“, – sakė A. Lupeika. Bet nuo anos dienos mes esame kraštiečiai, oficialiai turintys gyvenamąją vietą. Tarp savęs didžiuojamės gerais dalykais, ir vis įvardijame, ko dar norėtume. Savaitgalio renginiai pirmiausia pakvietė į grupės „Patruliai“ koncertą. Aikštėje šurmuliavo prekybinė mugė, Krašto apsaugos savanoriai eksponavo jauno amžiaus dalyvius itin dominančius stendus, ginklus, buvo galima nusifotografuoti prie „karinės“ sienelės. Tad prie savanorių „dislokacijos vietą“ visą laiką sukiojosi vaikų.

Vieša diskusija „Akmenės kraštas prieš ir iki jubiliejaus“ – naujas renginys, tad žmonių reakcija domino. Jauno amžiaus kraštiečiai išsibarstė po aikštę, o vyresni žmonės mielai klausėsi diskusijos dalyvių samprotavimų. Išgirdo daugelio buvusių vadovų, žinomų žmonių pavardžių, kas priminė prabėgusius gyvenimo metus. Pasikalbėjime dalyvavo buvę rajono vadovai K. Inta, A. Lupeika, šiandieninis meras V. Mitrofanovas, jaunimo atstovė D. D. Dobrikaitė. Pokalbį moderavo vicemeras T. Martinaitis.

Šventinis vakaras skambėjo koncertais…

Daugiau šeštadienio rugsėjo 12 d. VIENYBĖJE.