
Tyli papuošalų kūrėja
Inga BALČYTIENĖ gamina papuošalus. Įsimenantys, akiai mieli kūrinukai. Kiekvienas jų – individualus, nepakartojamas, originalus. Aukštąjį filologės išsilavinimą turinti moteris, panašu, kad visomis mintimis yra savo hobyje, pastaruoju metu išaugusiame į verslą. Ingos šeima gyvena toliau nuo miesto – Menčiuose, Naujosios Akmenės kaimiškojoje seniūnijoje.
Nuo ko viskas prasidėjo?
Kartais juokauju, jog man savo veiklą geriausia skaičiuoti pagal vaikų amžių – tai tiesiogiai susiję. Pradėjau darbuotis su kristalais, eteriniais aliejais. Tada buvau „Laiminga“ pasivadinusi Facebook‘e. Maniau, tuo ir baigsis. Paskui vėl išėjau į vaiko auginimo atostogas – daug laisvo laiko ir noras savirealizacijos. Pagalvojau – kada daugiau, jei ne dabar. Pirmieji bandymai buvo pabaigus universitetą. Grįžau pas mamą po mokslų. Reikėjo kuo tai užsiimti. Sukuri, padarai, parodai vienai kitai draugei. Tos parodo savo draugėms. Atsiranda pirkėjų. Pradinis marketingas – iš lūpų į lūpas. Pradėjau galvot, kad noriu daugiau, plačiau. Tuo metu dirbau su kristalais ir eteriniais aliejais – darydavau amuletus su natūraliais kristalais ir aromatais. Socialiniame tinkle buvau grupėje, besidominčioje eteriniais aliejais.
Dabar nuo tų reikalų kiek atitolau, nors esu įsitikinusi, jog kristalų galios, jų poveikis žmogui, kaip ir poveikis eterinių aliejų, tikrai yra. Suprantama, kad tiems, kurie tuo tiki, jis bus labiau jaučiamas.
Papuošalo idėja. Kur jų ieškai?
Man atrodo, kai žmogus mėgsta tą dalyką, idėjos nereikia ieškoti, tai ateina savaime. Visada patiko papuošalai. Ir dabar apžiūriu kitus papuošalus, įdomu iš ko, kaip jie padaryti. Idėjos susigeneruoja lengvai – nes medžiagų, iš kurių galima gaminti papuošalus – begalė. Mokyklos laikais, studijų metais, „pažaisdavau“ su karoliukais darydama apyrankes, vėrinius. Paskui pamačiau kitokias, įdomesnes technikas, medžiagas. Naujumo kūryboje ieškai nuolat, imiesi įvairių medžiagų, keiti gaminamus papuošalus. Dabar itin įgudau kurti aksesuarus iš polimerinio molio. Man malonus pats procesas kūrimo, gamybos – atrast, kaip išgaut, kaip padaryt…
Ramūnas ŽIMANTAS
Visas rašinys kovo 7 d. numeryje
Ingos Balčytienės archyvo nuotrauka