Vestuvinio žiedo istorija – per keturias kartas ir antrą šimtmetį

Alkiškiuose gyvenančių Stefos ir Jono Meižių šeimos neįprasta vertybė – tebenešiojamas keturių kartų vestuvinis žiedas. Apie 130 metų. Prieš tiek laiko įsigijo jaunavedys, paskui senatvėje perdavė sūnui. Jis pasekė savo tėvu ir taip pat paliko savo vaikui. Šis – taip pat savo vaikui. Kuriam dabar eina aštunta dešimtis metų – Jonui Meižiui.  Dar šioje istorijoje įdomu, kad ankstesni savininkai žiedą netikėtai irgi buvo praradę, bet jis lyg stebuklingai grįždavo pas šeimininkus.

PAMETĖ BAŽNYČIOJE.  Alkiškiečiai Meižiai prakalbo apie žiedą, norėdami pasidžiaugti žmonių gerumu, kai Jono pernai pamestas žiedas sugrįžo. Tuomet šeima susiruošė į Stefos Meižienės gimtojo Kelmės rajono Karklėnų bažnyčią. Sutuoktinių vertinamą, kadangi čia jie susituokė. Moteris mena,kad tarybiniais laikais 1969-aisiais bažnytines apeigas atlikti tuomet jaunai mokytojai buvo pavojinga Akmenės rajone, nes čia dirbo.

Jonas ant piršto užsimovė žiedą, kuris įprastai laikomas spintelėje, prieš pat kelionę. Mat žiedo kasdien nenešiojo nei tėvas, nei senelis, bet nenueidavo be žiedo į bažnyčią.    Kai baigiantis pamaldoms Jonas iš kišenės traukė pinigus aukai, nepajuto, kaip nuo piršto nusimovė žiedas ir nukrito.

Evelinos LUKOŠIŪNIENĖS rašinys  šeštadienio, gegužės 23 d., VIENYBĖJE.

Jono Meižio mūvimas vestuvinis žiedas jau pakeitė keturių giminės kartų  šeimininkus.