Viešoji tvarka visų saugumui

Gyvename ramiau ir tvarkingiau. Kalbame apie visuotinai matomą gyvenimo pusę – gatvės, poilsio vietos, renginiai. Kokios dramos vyksta tarp kaimynų, šeimose, jei įvykiai neviešinami – sužinoti sunku. Pažangos yra dėl tvarkos viešose vietose. Pripažinkime, kad vis mažiau asmenų matome girtaujančių ar besišlaistančių po išgertuvių. Jei tokių pasitaiko, žmonės netrunka paskambinti policijai.

Paskaitę policijos teikiamą informaciją akivaizdžiai matome, kad sumažėję vagysčių, muštynių viešose vietose. Atsekti įvykius, įvardinti nusikaltusiuosius, padeda stebėjimo kameros, kurios yra visuose mūsų miestuose ir miesteliuose. Policijos pareigūnai sakė, pagal naująjį įstatymą  įrašyti  duomenys prieš nusikaltusįjį gali būti panaudoti dvejus  metus. Tad gali būti, jei prasižengėme – bauda mus pasieks. Kalbinti policijos pareigūnai sakė, kad vaizdo kameros padeda surasti kaltuosius. Pavyzdys – Naujojoje Akmenėje, aikštėje ant suoliuko,  moteris paliko piniginę. Apsižiūrėjusi, kad neteko piniginės, moteris sugrįžo ir kreipėsi į policiją. Vaizdo įrašų pagalba vagis buvo nustatytas.

Teisės ir personalo  skyriaus vedėjo pavaduotoja V. Balkauskaitė sakė – nuo metų pradžios surašyti 22 nusižengimų protokolai…

Daugiau Roma JONIKIENĖ trečiadienio birželio 5 d. VIENYBĖJE.