Žmonių mažėja, valdininkų daugėja

Mūsų savivaldybėje pernai buvo 138 užimtos pareigybės.

Laisvosios rinkos institutas pateikia duomenis, kaip prie mažėjančio gyventojų skaičiaus prisitaiko savivaldybės. Akmenės rajono savivaldybės administracijoje pernai buvo 138 užimtos pareigybės, tai yra 9 mažiau nei prieš metus. Vienas savivaldybės administracijoje dirbęs darbuotojas vidutiniškai aptarnavo 142 gyventojus. Vidutiniškai 54 mažosiose savivaldybėse vienas darbuotojas aptarnavo 132 žmones.

Gyventojų Akmenės rajone mažėja. Nuo 2010-ųjų Akmenė susitraukė beveik 20 proc., 2018 metais čia gyvena 19,6 tūkst. žmonių.

Per pastaruosius aštuonerius metus Lietuva susitraukė daugiau kaip dešimtadaliu, per tą patį laikotarpį administracijos darbuotojų sumažėjo pusantro procento, rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė.

Iš viso 60-yje šalies savivaldybių administracijų yra apie 12 900 užimtų pareigybių. Tai sudaro tik apie dešimtadalį visų savivaldybių viešojo sektoriaus darbuotojų, didžioji dalis kitų darbuotojų dirba savivaldybių biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, savivaldybių įmonėse.

Daugiau trečiadienio, liepos 31 d. VIENYBĖJE.