Akmenės krašto ambasadoriai.  Atsargos pulkininkas Vytautas

Gimtojo krašto saugumas – kariuomenės prievolė. Ne kasdien matome, retai ir girdime apie žmones, kuriančius mūsų kasdienos saugumą. Vienas iš garbių Lietuvos kariuomenės žmonių – ventiškis Vytautas Reklaitis.

Vytautas Reklaitis dabar?

Mano statusas šių metų sausio 22 dieną pasikeitė. Baigiau tarnybą Lietuvos kariuomenėje, išėjau į atsargą. Dabar karantinas, bendravimas minimalus, oficialiai prisistatinėti netenka, o jeigu reikės, prisistatysiu kaip atsargos pulkininkas.

Būtojo laiko Akmenės krašte piešinys. Koks jis?

Būtų gražus piešinys. Akmenės kraštas – tai mano jaunystė, o jaunystė yra jaunystė.

Pirmiausia, ką dažnai prisimenu – tai vaikystė, prabėgusi gamtoje, miškas, (grybai, uogos, riešutai), įvairūs žaidimai su draugais  (daugiausia žaisdavome karą), maudynės Ventos upėje…

Esu ventiškis, užaugau vienkiemyje šalia Ventos miesto, prie didelio miško, gamta atmintin įsirėžė. Prisimenu ir visus anuomet aplinkui gyvenusius kaimynus. Tai buvo žmonės, gimę ir užaugę iki sovietinės okupacijos, ir jie buvo kitokie. Daugelis jų buvo nelankę mokyklos arba daugiausiai baigę pradinę, tačiau jų elgesys, tarpusavio bendravimas buvo  inteligentiškas.

Reikšmingiausi mano gyvenime – mano tėvai: labai rūpestinga mama, labai sąžiningas tėtis. Tai jie padėjo pamatus mano asmenybės formavimuisi.

Turiu paminėti močiutę, žemaitiškai vadintą babyte. Tai buvo ypatinga asmenybė, nors paprasta Lietuvos kaimo moteris, mačiusi daug vargo, pergyvenusi abu pasaulinius karus. Babytė buvo dorumo, sąžiningumo, mandagumo pavyzdys. Ji pati nei dienos nelankė mokyklos, tačiau savarankiškai buvo išmokusi skaityti, to išmokė ir mane. Nuėjau į pirmąją klasę kone vienintelis iš bendraklasių jau mokėdamas skaityti. Štai jums ir ikimokyklinis ugdymas.

Būtinai turiu paminėti ir  savo krikšto tėvą, mūsų kaimyną Bronių Levicką. Atmintyje įstrigo jo patriotiškumas, jis labai didžiavosi savo tarnyba Lietuvos kariuomenėje, mėgo apie ją pasakoti, rodydavo nuotraukas. Su mano tėvuku buvo  bendraminčiai, dėdavo  į šuns dienas okupantų valdžią. Iš čia – pirmosios patriotiškumo pamokos…

Visas Ramūno ŽIMANTO pokalbis su atsargos pulkininku Vytautu Reklaičiu  šeštadienio, gegužės 8 d., VIENYBĖJE.