Akmenės krašto ambasadoriai Diplomatė viešėjo gimtinėje

 

Gegužės mėnuo kupinas renginių, vienokiu ar kitokiu būdu atliepiančių narystę Europos Sąjungoje.. Minint Europos dieną mūsų krašte viešėjo čia gimusi, augusi, dvidešimties metų patirtį diplomatinėje tarnyboje turinti, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktoriaus pavaduotoja Sandra BRIKAITĖ, susitikusi su Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos ir Ramučių gimnazijos moksleiviais, bendruomenių nariais. Malonu priminti, kad Sandra yra dešimtmečius „Vienybės“ laikraštyje dirbusio, prieš kelis metus Amžinybėn išėjusio talentingo žurnalisto Algimanto Briko dukra.

Kas tai per sumanymas, prikvietęs tave gimtinėn?

Atvykau dalyvaudama projekte „Atgal į mokyklą“, kuriame šiais metais norą dalyvauti pareiškė 370 Lietuvos mokyklų ir jose besimokančių 16 tūkstančių moksleivių. Projektas, vykdomas Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų, šiais metais labiau skirtas ne diplomatinei tarnybai, o Lietuvos narystei NATO ir ES. „Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas projektas, kurį Lietuvoje jau 12 metus įgyvendina Užsienio reikalų ministerija. Jo tikslas – suteikti galimybes moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie ES ir valstybių narių veikimą joje. Nors projektas vyksta jau 12 metus, aš dalyvauju tik antri metai. Šiemet aplankiau 6 mokyklas Naujojoje Akmenėje, Viekšniuose, Kuršėnuose, Vilniuje ir Vilniaus rajone.

Temos susitikimuose – kokios jos?

Kalbu trimis temomis: Lietuvos narystė NATO ir ES, trumpai istorija ir kokia nauda mums, ir ką mes duodam organizacijoms. Ir apie Lietuvos diplomatinę tarnybą, kas tai yra, ką veikia diplomatai, pasakoju su pavyzdžiais iš savo patirties. Toks jausmas, kad šita trečioji dalis būna įdomiausia  – mokiniai galutinai pakelia akis nuo telefonų, apie tai būna daugiausiai klausimų…

Nuotraukos iš Socialinių profilių

Ramūnas ŽIMANTAS

Visas rašinys gegužės 24 d. numeryje