Akmenės krašto ambasadoriai. Justas iš Kelių direkcijos

Nors ir sakoma, kad didesnės karjeros provincijoje nepadarysi,  jei neturi įtakingų giminaičių arba  turi būti aktyvus politinis veikėjas. Tačiau  tai nėra taisyklė. Žinios ir įgūdžiai yra svarbūs. Pradėjus darbuotis savo krašte vėliau galima pakilti karjeros laiptais  tos pačios srities valstybinės reikšmės institucijose. Puiki to iliustracija – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijoje dirbantis Justas NORBUTAS.

Kaip save pristatai oficialiuose laiškuose ar  susitikimuose?

Rengdamas dokumentus, dalyvaudamas įvairiuose susirinkimuose prisistatau kaip VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo skyriaus vadovas. O draugams, kolegoms – tiesiog Justas.

Kas tau – Akmenės kraštas: namai ar tik geografinė vieta, ar yra sentimentus keliantys, tau svarbūs  žmonės?

Yra toks posakis, kad namai – tai ne vieta, o jausmas. Todėl man Akmenės kraštas visada asocijuojasi su namais, laiku, praleistu su artimaisiais ir draugais, ir gražia gamta ir puikiais prisiminimais.

Naujojoje Akmenėje praleidau 22 metus. Čia praėjo vaikystė, paauglystė ir profesinė pradžia.  Naujoji Akmenė buvo ir yra puikus miestas. Akmenės kraštas yra mielas ir gražus, žmonės čia nuoširdūs, o Akmenės vardas vis dažniau išgirstamas visoje Lietuvoje dėl savo unikalaus karjerų grožio. Kiek pamenu mokyklos laikus, mokytojai sugebėjo mums sukurti tokią gerą atmosferą, kuri užgožė ir pasenusį inventorių, ir senus vadovėlius. Gautos pamokos praverčia ir iki šiol, geri prisiminimai iš A. Rimutienės, A. Vaitkevičienės, Z. Kazlauskienės, I. Balkauskienės ir kitų mokytojų pamokų.

Mokyklos laikais lankiau stalo tenisą salėje, vadinamojoje senojoje bažnyčioje, pas a. a. A. Stratą, krepšinį – sporto rūmuose pas trenerę B. Antanėlienę, šokių kolektyvą – pas B. Viktoravičiūtę kultūros rūmuose ir dalyvavau ne vienoje dainų šventėje.

Lankiau ir kyokushin karate treniruotes pas trenerį V. Silvaško, kuris išmokė kryptingai siekti tikslo nesiblaškant dėl iškilusių sunkumų. Ir šiandien niekada nepraleidžiu nė vienų karate varžybų, kuriose dalyvauja kovotojai iš Akmenės krašto.

Visas Ramūno ŽIMANTO pokalbis su Justu Norbutu šeštadienio, balandžio 10 d., VIENYBĖJE.