Akmenės rajono 70-mečiui. Kruopių ilgaamžis buvo nepakeičiamas vietos  valdžioje

 

Jonas Gadliauskas Kruopiuose dabartinės kartos labiau pažįstamas kaip ilgaamžis, kuriam balandžio  mėnesį sukako 93 metai, Vietiniai sako, jog atrodo lyg užsikonservavęs. Anksčiau buvo žinomas šiame krašte kaip aukščiausia valdžia – 1959 –1987 metais dirbo Kruopių apylinkės pirmininku. J. Gadliauskas už nuopelnus įrašytas į Kruopių seniūnijos Aukso raidės knygą.

Kelias į valdininkus – iš vargo

Jonas sako, kad nuo mažumės gyveno sunkiai. Kūdikis liko be mamos. Užaugo pas močiutę. Vėliau ją prižiūrėjo susenusią. Būtent dėl tokių aplinkybių, kaip pats aiškina, išvengė karinės tarnybos “tiek prie vokiečių, tiek prie rusų”. Apytuštis kiemas nedomino ir besikuriančių kolchozų.“Juk aš tik tarnavau pas ūkininkus, buvau paprastas vargšas, iš kurio nebuvo ką paimti,” – sakė Jonas.

Kolūkiečiu netapo, o uždarbiaudavo padieniu darbininku. Dažną žiemą miškuose medžius kirto malkoms, paskui jas skaldydavo. Vasarą šienaudavo. “Ką čia vargsti, eik į apylinkės sekretorius”, – 1950-aisiais Jonas išgirdo iš Saveikių apylinkėje šių pareigų atsisakančio darbuotojo. Naujasis valdininkas, kaip dabar tokius apibūdina, buvo baigęs keturis skyrius, mokėjo rašyti. Tik vėliau neakivaizdžiai baigė septynmetę mokyklą, paskiausiai – žemės ūkio technikumą.  Paaukštintas Šakynos apylinkės vykdomojo komiteto pirmininku. Po kurio laiko tapo kolūkio pirmininku.

Kitas darbo pasiūlymas – vėl pirmininkauti vykdomajame komitete. Galėjo pasirinkti kur norįs – Vegeriuose, Žagarėje ar Kruopiuose. Apsisprendė į Kruopius, nes arčiausiai  Šakynos.

Visa publikacija šeštadienio, birželio 20d., VIENYBĖJE.