Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras susivienijo darbui

Įtemptą laiką išgyveno Pirminės sveikatos priežiūros centras. Kalbinti atsakingi specialistai to neslepia. Direktoriaus pareigas einantis Justinas Stašys ir  vyriausioji bendrosios praktikos slaugytoja Rasa Penikienė  sako, kad nežinia ir kasdienis klausimas: kąip  dirbti, kad pacientams suteiktų visas būtinas paslaugas, baigėsi. Kolektyve įtampa atlėgo. „Pamokanti patirtis, kaip nelengva keistis, kai kolektyvą palieka kolegos, kiek pastangų reikia įdėti, kad susiburtume ir daugelį darbų pradėtume iš naujo. Iš kitos pusės – įdomus laikas, nes kiekvienas save patikrinome. Atslūgo įtampa, tikimės ilgai trukusi nežinia taip pat baigėsi. Rajono gyventojams puikiai pažįstama ir dešimtmečius jiems padėjusi, gydžiusi poliklinika atsigauna,“- sakė R. Penikienė. Direktoriaus pareigas einantis J. Stašys balandžio pradžioje pristatys naujus šeimos gydytojus, taip pat tikimasi suremontuotose, jaukiose patalpose įsikurs psichikos sveikatos specialistai.

Kolektyvas džiaugiasi naujuoju vadovu, spinduliuojančiu nuoširdumu ir optimizmu bei pozityvia energija. Jis tinkamas pavyzdys, kai į Akmenės rajoną dirbti kviečiamiems gydytojams sako: „pats čia atvažiavau savęs išmėginti. Man pavyko ir pritapti, ir įsitvirtinti. Įsitvirtinsite ir jūs – tik pasiryžkite ir priimkite sprendimą.“ Rajono pirminės sveikatos priežiūros centras teikia daug ir įvairių paslaugų. Prie įstaigos prisirašiusius pacientus aptarnauja dvi poliklinikos – Naujosios Akmenės ir Akmenės, Agluonų medicinos punkto slaugytoja. Veikia Karščiavimo klinika, čia dirbantys medikai COVID 19 ligą padėjo įveikti dešimtims žmonių. Ir šiuo metu gydomi keli asmenys. Dirba mobilusis punktas dėl koronaviruso testavimo. Poliklinika yra pagrindinė skiepus organizuojanti medicinos įstaiga rajone.

Po remonto Pirminės sveikatos priežiūros centro patalpos neatpažįstamai pasikeitė, kolektyvui ir pacientams jauku, tvarkinga, visi šalia vieni kitų. Nebereikia „laipioti“ per tris aukštus, kaip seniau, ir įstaigos vadovų, personalo – biuro  administratoriaus, vyriausiojo slaugos specialisto kabinetai šalia ir visiems matomi. Vadovas sako – dabar tikrai dirbame komandoje.  Kabinetai su atnaujinta įranga: dirba odontologai, pediatrai, chirurgas, šeimos gydytojai. Dabar pacientus priima šeimos gydytojos A. Mickuvienė ir I. Lemežytė – Tartilienė, ir kolektyvas joms dėkingas už nesavanaudišką pagalbą. Netrukus  įstaigos kolektyvo gretas papildys  trys nauji kolegos – šeimos gydytojai. Nuo kovo 16 dienos Akmenės poliklinikoje, nepilnu krūviu, pradeda dirbti šeimos gydytoja, o nuo  balandžio pradžios Naujosios Akmenės poliklinikoje ir pagal poreikį Akmenės poliklinikoje dirbs pilnu krūviu dar 2 šeimos gydytojos. Planuojama didesnėmis apimtimis teikti ir odontologo paslaugas visiems pageidaujantiems, nepriklausomai nuo to, kokioje gydymo įstaigoje prisirašęs pacientas. Poliklinikoje  nuo COVID infekcijos skiepijami pacientai. Daug vietos, visos sąlygos laikytis atstumų. Įstaiga vis plačiau atveria duris pacientams, tikslas – kuo daugiau žmonių konsultuoti gyvai.

Akmenės poliklinikoje atnaujinamos ir vėl teikiamos  mokamos masažo paslaugos. Susitikimo su kolektyvu dieną mažuosius pacientus priėmė pediatrė A. Z. Grigaitienė. Paklausta, kaip atsilaikė vilionėms išeiti į kitą gydymo įstaigą, gydytoja atsakė, kad darbas visur toks pat, o čia yra viskas, ko reikia. Vadovai džiaugiasi, kad kolektyve liko ir gydytoja pediatre S. Almanienė.

Nemažai pacientų iš Pirminės sveikatos priežiūros centro į kitą gydymo įstaigą išėjo dėl nežinios, dėl klaidingai  formuojamos nuomonės, kad įstaiga žlugs. Ko gero, yra norinčių sugrįžti atgal. Kaip tai padaryti?  R. Penikienė informuoja, kad visų laukia ir sugrįžimas paprastas: reikia atvykti į VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Naujosios Akmenės polikliniką (kuri įsikūrusi Naujosios Akmenės ligoninės buvusiame vaikų ligų skyriuje), į Akmenės polikliniką arba į Agluonų medicinos punktą ir užpildyti  bei savo parašu patvirtinti prašymą prisirašyti prie kitos  gydymo įtaigos ar pas kitą šeimos gydytoją. Perregistravimas įvyksta labai greitai, tik asmens ambulatorinės sveikatos istorijos parsisiuntimas užtrunka 3-7 dienas.

Įstaiga sulaukia gyventojų klausimų, kas bus su Psichikos sveikatos centro komandos teikiamų paslaugų prieinamumu, mat dauguma jų yra įsitikinę, kad kreipiantis į Psichikos  sveikatos centro specialistus dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų, dėl ligos ir kitų problemų privalo persirašyti prie gydymo įstaigos, kuri teikia psichikos sveikatos priežiūros paslaugas. Tiesa tokia, kad Psichikos sveikatos centras teikia paslaugas visiems Akmenės rajono gyventojams nepriklausomai nuo to,  prie kurios rajono sveikatos priežiūros įstaigos jie yra prisirašę.

Gydymo įstaigos vadovas J. Stašys atvirai sako: kodėl gi pacientams nesugrįžus į savąją gydymo įstaigą, kurioje daug metų gydėsi, ir nesusipažinus su naujais gydytojais, juolab dirbusiais sostinėje, kitose prestižinėse įstaigose? Tai kiekvieno pasirinkimas. Juolab, kad siuntimai pas specialistus, konsultacijoms duodami tokia pat tvarka, kaip ir bet kurioje gydymo įstaigoje. Pokalbyje nuskambėjo sąžiningas raginimas: „Nevyniokime problemos į vatą. Mums reikalingi pacientai, o pacientams gydytojai. Čia laukiami visi.“

Visais rūpimais klausimais galite kreiptis į  personalo-biuro administratorių, kuris sujungs su reikiamu specialistu  (8 425) 56395, į direktorių (8 425) 54050. Pas šeimos gydytojas ir kitus specialistus pacientai registruojami ir informacija teikiama prisirašymo prie įstaigos bei kitais sveikatos priežiūros klausimais šiais registratūros telefonais : (8 425) 56651, (8 425) 56775, 8(615) 36623.

Akmenės  poliklinika pacientams  informaciją teikia, juos registruoja  šiuo registratūros telefonu (8 425) 59271.

Publikacija šeštadienio, kovo 13 d. VIENYBĖJE.