Antroji „Aukso paukštė“ geriausio  šokių kolektyvo vadovei ir šokėjams

Po dvidešimties metų  žinia į Naująją Akmenę iš  Lietuvos nacionalinio kultūros centro atskriejo apie antrąją “Aukso paukštę”  choreografei Birutei Viktoravičiūtei. Šį pavasarį  kaip  geriausia liaudiškų šokių grupė ir vadovas įvertinta jos vadovaujamas jaunimo  šokių kolektyvas “Gaja”.

“Aukso paukštė” – aukščiausias mėgėjų meno atstovų apdovanojimas Lietuvoje. Juo siekiama atkreipti dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai bei pagerbti tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. Apdovanojimų iškilmes rengdavo pavasarį, šiemet apdovanojimai nukelti į rudenį. Bet žinia džiugina.

Jaunimo liaudiškų šokių grupė „Gaja“  sparnus užsiaugino, taip sako  nuo mažens  juos liaudiško šokio subtilybių mokiusi  vadovė Birutė Viktoravičiūtė.  Kolektyvas yra išskirtinis ne tik jaunyste, iškalbingi ir pasiekimai, todėl ir buvo pastebėtas.  Pelnytai  jie    šalia  taip pat apdovanotų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto liaudiškų šokių ansamblio „Ave Vita“  ir  Kauno technologijos universiteto  tautinio ansamblio „Nemunas“.  Juo labiau, kad  ir viename, ir kitame šoką buvę „Gajos“ šokėjai. Vadovė juokauja, kad jiems apdovanojimų  koncerte reikės už du kolektyvus pasirodyti.

“Esame ten, kur mūsų laukia”, – jaunimas vadovaujasi tokiu šūkiu.

– „Aukso paukštės” net už uodegos dar nepalaikėme, tačiau žinia maloni,” – įvertinimu džiaugėsi choreografė Birutė Viktoravičiūtė.  O  apdovanojimų iškilmėms reikės  parengti koncertinį pasirodymą.

Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio, kovo 10 d. VIENYBĖJE

Jurgitos Valčikaitės Šidlauskienės nuotrauka