Apie mintis ir jausmus misijoje

Buvęs Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos auklėtinis, dabar advokatų kontoros „Eversheds Saladžius“ advokatas Manvydas BORUSAS pažadėjo (ir šį pažadą ištesėjo) pasidalinti dienoraščio, rašyto „Misija Sibiras 2019“ išvykoje, puslapiais. Pasidalino mintimis ir jausmais, pastebėjimais ir akimirkomis, kurios nepasimiršta. Keliaukime kartu su Manvydu, per jo parašytas eilutes pamatykime tolimą kraštą Kazachstaną, susitikime su žmonėmis, pasidžiaukime jaunimu, kuriam svarbi šalies istorija.

Išvykimas. Liepos 17 – oji

Išvykstant, vos tik leido prieiti draugams ir artimiesiems atsisveikinti, mano buvusi mokytoja, „Talentų klubo“  vadovė Ramučių gimnazijoje Violeta Serbintienė ištiesė  ranką, klausdama: „Ar galėsi su savimi paimti?“, ir  įdavė istorinę Lietuvos vėliavą – Vytį. Nors mano kuprinė buvo ant leidžiamo skraidinti  svorio ribos ir beveik be laisvos vietos (po to, kai susikrovėme visus įrankius, Bronislovo kryžių, palapines ir kitus daiktus), nė nedvejodamas atsakiau, jog rasiu, kur įsidėti. O mintyse kirbėjo, kad tą vėliavą vešiuosi, net jeigu reikės visą kelionę rankoje nešiotis. Per visą atsisveikinimą su draugais ir artimaisiais laikiau vėliavą rankose. Ko gero, man daugiau nieko ir nereikėjo. Juk šiame simbolyje telpa tiek daug. Labai džiaugiausi, jog ekspedicijoje nešiu dvi vėliavas. Vieną trispalvę, kitą  man įduotą išvykstant.

Atsisveikinant manęs interviu paprašė „Lietuvos ryto“ žurnalistė. Neprisimenu, ką tada kalbėjau, bet prisimenu emociją ir ką jaučiau. O jaučiau, jog ten susirinkę žmonės mumis tiki. Kad ši misija yra ne 16 žmonių misija šiais metais. Tai misija už Lietuvą. Jos istoriją ir ateitį. Labai tikiuosi, kad kažką tokio ir pasakiau į filmavimo kameras.

Einant į oro uostą, kalbėjomės su komandos draugu Egidijumi dėl to, jog nepaisant griežtų nurodymų, ką galima ir reikia pasiimti ir ko negalima (pagal mums atsiųstą daiktų sąrašą), vis vien abu iš vakaro patys  sprendėme, ką pasiimti kaip „kontrabandą“.

Daugiau Manvydo Boruso įspūdžių trečiadienio, rugpjūčio 27 d. VIENYBĖJE.