Ar kivyliškiai yra donkichotai, besipriešinantys vėjų jėgainių statybai?

Perskaitę informaciją laikraštyje apie parengtą poveikio aplinkai vertinimo programą ir UAB Windfarm Akmenė Two  statomas vėjų jėgaines šalia Kivylių,  bendruomenės nariai sunerimo, ar tai nepakenks. Bendruomenės valdyba pradėjo domėtis, dairytis. Vieta, kur numatytos vėjo jėgainės, viena iš gražiausių, pamėgta sparnuočių. Paukščiai bus išvaikyti. Sunerimo bitininkai, nukentės bitės. Atsirado ir daugiau  abejonių. Tad bendruomenės aktyvas surašė poveikio aplinkai vertintojams kreipimąsi  ir surinko parašus.

Kivyliškių diskusijos su  būsimų vėjo jėgainių statytojų atstovais prasidėjo vasarą, kai buvo pasidalinta abejonėmis. Su bendruomenės pirmininke Rasa Bliūdžiuviene bendravę statytojų atstovai bandė argumentuoti tuo, kad išnuomotos žemės savininkai gaus pajamų. Žadėjo ir su bendruomenės valdyba susitikti, kad  aptartų galimybes susitarti. Tačiau valdyba pageidavo,  kad statytojai susitiktų su visa bendruomene ir atsakytų į žmonėms iškilusius klausimus.  Nesuderinus tinkamo laiko, susitikimas nusikėlė į rudenį. Raštas su bendruomenės narių parašais  išsiųstas  UAB Nomine Consult, Aplinkos apsaugos agentūrai ir rajono merui.

„Reikalaujame atkreipti dėmesį į mūsų norą ir teisę gyventi sveikoje ir ramioje aplinkoje. Savo kreipimąsi grindžiame argumentuotais mokslininkų ir neigiamą vėjų jėgainių poveikį patyrusių Lietuvos gyventojų pastebėjimais. Mokslininkai teigia, jog vėjo jėgainių skleidžiamas labai stipus žemo dažnio ir mūsų ausiai negirdimas infragarsas rezonuoja kai kuriuos žmogaus kūno organus ir yra pavojingas fizinei ir psichinei sveikatai. Ilgalaikis tokio triukšmo poveikis gali sukelti rimtus ir negrįžtamus procesus organizme, sukelti sunkiai išgydomas ligas, kurių visuma įvardijama, kaip vėjo jėgainių sindromas,“ – teigiama kivyliškių kreipimesi.

Kivyliuose gyvenantys  surinko informacijos ir savo nuogąstavimais  pasidalino su poveikio vertintojais.

Daugiau  Lilijos Smalakienės publikacijoje  trečiadienio, rugsėjo 16 d. VIENYBĖJE.