Atsiskaitė pareigūnai

Akmenės rajono policijos komisariatas pristatė praėjusių metų veiklos ataskaitą Joje šalia skaičių apie nusikaltimus, jų ištyrimus, policininkų kasdienybė, problemos, lūkesčiai

Tik skaičiai

Žiemiškai tviskančio ryto, kuomet viršum kelių tvyrojo rūko juosta, renovuoto Akmenės rajono policijos komisariato salėje susirinko bemaž visi pareigūnai bei svečiai, komisaras Rolandas Karalius pristatė skaičius apie tai, kiek ir ko nuveikta pernai.

2022 metais rajone buvo užregistruotos 233 nusikalstamos veikos, kurių išaiškinta net 82 procentai.  Nusikaltimų ir nusižengimų būta visokių. Net 11 nusikalstamų veikų susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, psichotropiniais vaistai. Tokie nusikaltimai atskleisti beveiki visi.

Nepilnamečiai nusikalto 5 kartus.

Pernai metais policijoje užregistruoti apie 600 pranešimų susijusiu su smurtu artimoje aplinkoje. Pradėta 80 tyrimų. R. Karalius teigė, kad tokių atvejų mūsuose yra daugiau, tačiau apie juos vis dar bijoma pranešti. Vagystės – dar viena opi tema. Jų pernai užregistruota 31. Vagysčių skaičius pernai išaugo. Ypač padažnėjo metalo laužo vagysčių bei vagysčių iš sodo namelių. Registruoti 6 sukčiavimo atvejai ir 13 nusikalstamų veiklų viešose vietose. 2022 metais rajone surasta kiek daugiau nei 5 litrai naminės degtinės.

Alkoholio vartojimas vis didesne problema tampa keliuose – praėjusiais metais sulaikyti 88 neblaivūs vairuotojai. Kalbėdamas apie neblaivius vairuotojus, R. Karalius sakė manąs, jog tikėtina, kad realūs skaičiai yra didesnis, nes pareigūnai nustato ne visus tuos, kurie girti sėda prie vairo, tačiau džiaugėsi sąmonėjančia visuomene, kuri ne tik neleidžia neblaiviam sėsti už vairo, bet apie tai informuoja skambučiu policiją.

Apie policijos ataskaitinė susirinkimą – Ramūno ŽIMANTO publikacija antradienio laikraščio numeryje.