Bažnyčioje  patinka būti

Jaunas žmogus bažnyčioje  ne itin dažnas ir susidomėjimą skatinantis įvykis. O dar jei jis –  patarnauja  šv. Mišiose, ir ne  pirmus metus, smalsumas tik didėja. Dominykas BRAZYS – vienas tokių retų atvejų, kai jaunuolis uolus tikintysis.

Dominykas – Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos abiturientas. Vaikinas paskendęs veiklose – paskutiniai mokslo metai reikalauja daug pastangų, juk nuo egzaminų rezultato  priklauso  ateitis. Savo laiko gabalą atsiriekia ir sportas – ilgą laiką lankytas kyokushin karate treniruotes pakeitė treniruoklių salė. O dar vairuotojo pažymėjimui mokytis reikia.  Nors užsiėmimų, susijusių su ateitimi daug, Dominykas nepamiršta pareigos, kuri artima tapo jau gerą dešimtmetį – jis patarnauja Naujosios Akmenės Šventosios Dvasios atsiuntimo bažnyčioje.

Į šventovę pirmą kartą atėjo būdamas šešerių. Tada su vyresniu broliu pradėjo ruoštis Pirmajai komunijai. Dabar mena, kad tuomet buvęs padykęs vaikis, tačiau atėjęs į Mišias nurimdavo, surimtėdavo. Trumpam laikui – vėliau padaužos dvasia prasimušdavusi. Tačiau tai nesutrukdė jam, anuomet grupėje bažnyčią lankiusių ir Pirmajai komunijai besiruošusių vaikų, tapti geriausiai maldas žinančiu.

Po to sekė Sutvirtinimo sakramentas. Bažnyčia dienotvarkėje liko ilgesniam laikui. Patarnauti vaikiną pakvietė 2012 metais. Nuėjo kartu su broliu. Patiko ir liko abu. Dominykas mena laiką, kuomet patarnaujančius rikiuodavo į dvi eiles, dabar dažniausiai su zakristijonu jiedu būna dviese…

Visas rašinys vasario 23 d. numeryje

Ramūnas ŽIMANTAS

Dominyko BRAZIO archyvo. Nuotraukos