Covid-19. Tikra ir greta

Pasaulį apėmusi COVID – 19 pandemija. Susirgusių ir mirusių žmonių skaičiai nemažėja. Kadangi kitaip išvengti pavojingojo viruso  negalime, nuo šiandien vėl gyvensime karantino sąlygomis. Pakrikštyta „koronos” vardu liga neaplenkė ne tik Lietuvos, bet ir mūsų rajono. Nors nesame lyderiais užsikrėtusiųjų skaičiais, tačiau susirgimų ir liūdnų ligos baigčių išvengti nepavyksta. „Vienybė“ pakalbino vieną iš jau persirgusių pavojinguoju virusu akmeniškių. Etikos sumetimais pavardės neviešiname, tačiau jo patirtis ir išgyvenimai tikri.

„Su šia liga susigyventi galima, bet geriau pasisaugoti…“, sako jau pasveikęs žmogus.

Dabar vis  dažniau girdime, kad susirgusiems COVID-19 nepavyksta nurodyti net ir galimų juos užkrėtusiųjų šaltinių. Kaip buvo Jūsų atveju?

Manuoju atveju šaltinis buvo aiškus ir žinomas. Rugsėjo mėnesio pradžioje grįžtant vakare iš darbo (dirbu kitame mieste) su kolegomis vienu automobiliu, vienas bendrakeleivų pranešė, jog bendravo su asmeniu, kuriam nustatytas teigiamas COVID-19 testo rezultatas. Bičiulis informavo, kad turės izoliuotis. Praėjus trims dienoms tas pats kolega paskambinęs pranešė, kad jo Covid testas teigiamas.

Elgėmės atsakingai ir nusprendėme niekur iš namų nuo tos dienos, kai sužinojau, kad turiu izoliuotis, nebeiti. Tada dar nežinojau, ar aš esu užsikrėtusi.

Jau šeštadienį pajutau gerklės skausmą, atsirado lengvas kosuliukas. Atrodė taip, kaip lengvas rudens peršalimas. Kitą dieną pakilo kelios dalys temperatūros- 37,3 laipsnio. Kadangi retai man pakildavo temperatūra, įtariau, kad galiu būti užsikrėtusi ir aš.

Daugiau apie Ramūno Žimanto pasikalbėjimą su persirgusiu COVID-19 šeštadienio, lapkričio 7 d. VIENYBĖJE.