Darbai – pagal planą

Sporto ir sveikatingumo centro Naujojoje Akmenėje rekonstrukcijos darbai, prasidėję pernai, vyksta pagal planą

Rajono centro ligoninės pašonėje pernai prasidėjo statybų darbai. Nugriovus bemaž visus buvusius sporto rūmus ir dar praėjusiais metais pasirūpinus išpilti būsimam baseinui reikalingus pamatus, visus šiuos metus statybiniai darbai nesustojo nė dienai.  Beprasidedant žiemai statybininkai, laikydamiesi statybų tradicijų, iškėlė vainiką. Taip pranešdami, jog mūro statybiniai darbai baigti.

Pasak Akmenės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo Artūro Pekausko, sporto ir sveikatingumo centro darbai vykdomi pagal planą. Šiuo metu, manoma, jog 40 procentų darbų. Tikimasi, jog iki metų pabaigos bus pradėti dėti langai ir statybvietę įgaus dar pilnesnį išbaigtumo vaizdą.

Patikslinus sąmatas, įvertinus darbų ir medžiagų pabrangimus skaičiuojama, jog objekto vertė turėtų būti 13 milijonų eurų. Tiesa, rengiant projektą prieš pora metų skaičiai buvo kitokie. Tada kainos tiek medžiagoms, tiek darbam buvo žymiai pigesnės.

Pusė sumos turėtų dengti Vyriausybė. Iki šiol, kaip „Vienybei“ sakė A. Pekauskas, šio pažado buvo laikomasi. Siekiant, kad taip būtų ir ateityje, kad nereikėtų stabdyti kol kas puikiai tiksinčio mechanizmo, Vyriausybėje ir ministerijose nuolat lankosi rajono vadovai, gebantys aiškinti sporto ir sveikatingumo centro būtinybę ir investicijų šiai statybai – rekonstrukcijai tikslingumą. Beje, anot Administracijos direktoriaus pavaduotojo, rangovai viliasi, jog yra tikimybė, jog 2022 metų rugsėjo mėnesį baseiną bus galima jau pildyti vandeniu.

Daugiau skaitykite Ramūno ŽIMANTO publikacijoje

Jono VAPSVOS nuotraukoje vaininkas virš Sporto ir sveikatingumo centro