Daryti tai, kas būtina

Būtent tokią nuostatą pasirinko Papilės seniūnijoje su šeima gyvenantis futbolo klubo „Atmosfera“ treneris, ukrainietis  Sergejus Palijčuk. Jis jau  du kartus vyko į gimtinę, po Velykų planuoja trečią kelionę su paramos siunta. Į Ukrainos Lucko miestą jis veža tai, ko reikia kariams ir civiliams gyventojams. Sergejaus mama, gyvenanti Akmenėje, internetinėje paskyroje skelbia žinias apie karo pabėgėliams reikalingą pagalbą, ir pati prisideda kuo gali. Pasak Sergejaus, šiuo metu jo šaliai reikia visko: nuo kūdikių maisto iki įrangos kariams. „Vienybė“ rašė apie Palijčuk šeimą, kuria džiaugiasi Papilės seniūnijos bendruomenė. Jauni žmonės gražina ir puoselėja namų aplinką, tai pažymėjo gražiausiai tvarkomas sodybas lankanti komisija.

34-erių metų futbolo specialistas iš Vakarų Ukrainos, Volynės srityje esančio Lucko apylinkių į Lietuvą persikėlė būdamas dešimtmetis ir šiuo metu gyvena Papilėje. Kaip sakė treneris, nors jis jau ilgą laiką gyvena mūsų šalyje, Ukrainoje liko jo giminaičiai, draugai, bendraklasiai.

„Pačiame Lucke palyginus ramu – kai buvau antrą kartą, po mano išvykimo praėjus dviem valandoms, dvi raketos pataikė į šiame mieste esančias kuro talpyklas. Jų mūsų kariai nespėjo numušti, antras raketų taikinys buvo miesto televizijos bokštas, tačiau jos buvo numuštos. Artimiausi karo veiksmai vyko už pustrečio šimto kilometrų prie Žytomiro, o iki puolamo Kijevo – 365 kilometrai“, – sakė S. Palijčuk. Vyras kviečia visus, kurie neabejingi kenčiančiai Ukrainai, pervesti paramą į SERGEJ PALIJČUK sąskaitą LT337300010136825334, paskirtis: PARAMA UKRAINAI, visos lėšos bus skirtos aprūpinant karius, civilius gyventojus ir karo medikus reikiamais daiktais, visa tai keliaus į  Lucką.

Pirmą kartą į Ukrainą Sergejus išvyko iš karto po treniruotės,  kai  sužinojo, kad jo giminės nori palikti kariaujančią šalį. Per parą jis surinko šešis šimtus eurų, pripirko konservų ir vaistų. Kad nevažiuotų apytušte mašina, kreipėsi į Šiauliuose įsikūrusią asociaciją „Karpatai“, kurios savanoriai prikrovė įvairios labdaros. „Kirtau Lenkijos sieną automobiliu „Opel Zafira“, jis buvo visas prikrautas, dar ir bagažinė ant stogo pilna. Su draugais iš Lucko buvau sutaręs:  jie atvyko į pasienyje esantį pabėgėlių centrą, kur greitai iškrovė paramą, o aš paėmiau giminaičius ir stojau į bendrą automobilių eilę prie pasienio. Eilėje išstovėjome tris valandas, kol pasiekėme Lenkiją“, – pasakojo S. Palijčuk. Treneris į Lietuvą parvežė močiutę, tetą, pusseserę ir jos draugę. Abi jos jau įsidarbino ir apsigyveno Klaipėdoje.

Teksto faktai iš Sergej Polijčuk pasidalintos paskyros.