Debatai atšaukti. Debatai bus?

Naujiena šių metų rinkiminėje kovoje- po ilgo laiko atgimę kandidatuojančių į rajono tarybą nariais bei  merus debatai. Šis gilias demokratijos šaknis turintis reikalas išleido porą daigų – debatai rengti šalies visuomeninio judėjimo bei Vyriausiosios rinkiminės komisijos įvyko,  tačiau trečias daigas nuvyto dar neprasikalęs – pačių akmeniškių organizuotas renginys buvo atšauktas. „Vienybės“ laikraštis pakalbino vietos debatų idėjos autorių Gediminą Reklaitį.

Ramūnas ŽIMANTAS

Kadangi rinkimų agitaciją reglamentuoja įstatymai, teks apsieiti be pavardžių. Ar galima teigti, kad debatai buvo iššaukti po pirmuosiuose pastebėtų trūkumų?

Taip, idėja kilo tuoj po pirmųjų debatų Akmenės kultūros namuose, kuriuose, mano nuomone,  buvo per daug abstrakčių, bendrų temų. Mano nuomonę, kad reikėtų vėl kalbėtis viešai,  palaikė  viena rajono centro verslininkių, pasiūliusi ir patalpas tokiam renginiui. Ketinome debatus transliuoti Savivaldybės facebook‘o kanalu, taip pat youtube kanalu. Parengiau klausimų, susijusių tiek su pačiais kandidatais, tiek su Akmenės rajono problemomis, Dalis jų buvo bendri visiems kandidatams, kita dalis – po  4 -5 – kiekvienam kandidatų atskirai.  Taip pat ketinome priiminėti ir klausimus iš žiūrovų.

Žinau, kad atsisakė dalyvauti trys kandidatai?

Su kiekvienu kandidatu į rajono merus buvau susitaręs tik pradėjęs plėtoti  idėją. Kai kurie net po du kartus buvo patikinę, jog dalyvaus. Tačiau artėjant debatų dienai (jie turėjo vykti kovo 1 dieną, redakcijos pastaba) gavau trijų kandidatų atsisakymus. Priežastys nurodytos įvairios. Nustebau, juk sutikimus buvau gavęs, gaišau laiką dėliodamas laidos struktūrą, rengdamas klausimus. Be to, mano manymu, debatai jiems turėjo būti reikalingi, įrodyti jų pačių pasirengimą dirbti rajono meru, turėjo padėti dar labiau į savo pusę pakviesti neapsisprendusius rinkėjus. Deja, įtikinti nepavyko. Tiesa, liko viltis su kai kuriais kandidatų sukurti laidą apie demokratiją rajone, kuomet po rinkimų bus kuriamos koalicijos. Jei, žinoma, tokios bus kuriamos. Gali būti, kad koalicija gims tą pačią naktį, kuomet bus suskaičiuoti  rinkėjų balsai.

Kokia tavo paties patirtis rengiant debatus?

Politinių debatų nesu vedęs. Tačiau moderavau daug pramoginio pobūdžio laidų, renginių. Interviu gal pora tūkstančių per savo dvidešimties metų žurnalistinę veiklą esu turėjęs, tad nemanau, kad atsisakymo dalyvauti debatuose priežastis galėjo būti mano patirties stoka.

Gali būti, kad reikės  antrojo rinkimų turo, tad debatų galima tikėtis…

Nuotrauka interneto