Dienai praskaidrinti

Karui siautėjant, Rusijai terorizuojant Ukrainą, tuo pačiu ir visą pažangųjį pasaulį, nė vienas mūsų nesame nuošalėje. Atvėrėme duris nuo karo bėgantiems žmonėms, suteikėme namus, ištiesėme simbolinę duonos riekę.  Akmeniškio Andriaus Almanio  suburta Tarptautinio palaikymo bendrija „Kelias į svajonę“ dabar kaip niekad reikalinga. Čia humanitarinę, švietėjišką veiklą plėtojantys mūsų kraštiečiai daug metų Ukrainoje vykdo įvairius projektus, daugiausiai jaunimo ir vaikų veiklose. Dabar Ukrainoje vyksta karas  vyksta jau nuo 2014),  bet dabar – ypatingai aršiai, atvirai, be gailesčio naikinant taikius gyventojus, infrastruktūrą. A. Almanis sako: „ Mes, kaip vykdėme, taip ir vykdysime įvairius projektus su Ukraina, karas ten tikrai pasibaigs, Ukraina nugalės – tuo nė kiek neabejojame. Bet pasiekti šią pergalę galime padėti visi kartu ir kiekvienas atskirai. Dabar Ukrainai kaip niekada reikia mūsų paramos – visokios – materialinės, finansinės, priimant pabėgėlius, skleidžiant informaciją, moralinės paramos. Visi padedame kaip kas galime.“

Andrius Almanis pasakoja, kad bičiuliai ir pažįstami iš Ukrainos, daugiausia iš Mariupolio, dabar su ginklu rankose kovoja prieš okupantus. Jiems reikia: kuro, atsarginių dalių automobiliams, ilgo saugojimo maisto produktų, vaistų, akumuliatorių ir daugybės kitų daiktų. Visa tai jie įsigis Ukrainoje,  nereikia tų daiktų rinkti ir vežti per Lenkiją tolimą kelią.  Tereikia  pinigų. „Kelias į svajonę“ tas lėšas perduos.

Taip pat pinigai reikalingi ir karo pabėgėliams, atvykstantiems į mūsų kraštą. Ataskaitą apie panaudotas lėšas bendrija pateiks. Bendrija, jų palaikytojai, geros širdies ir geros valios žmonės kuo galėdami prisideda prie pabėgėlių gyvenimo: ieško butų, baldų, gelbėja tvarkant dokumentus. Ir  nepalieka žmonių liūdesyje. Skaidrina kasdienybę, atitraukia nuo blogų minčių.

Tarptautinio palaikymo bendrija „Kelias į svajonę“ žmonėms iš Ukrainos, pasitraukusiems iš ten dėl karo, surengė ekskursiją po Papilę ir Šiaulius. Geras oras ir daug puikių įspūdžių padėjo karo išvargintiems žmonėms atsikvėpti ir atsipalaiduoti. Juo labiau – pažinti kraštą, į kurį atvyko, kad ir trumpam, yra labai gerai. Už puikias ekskursijas, padovanotas  svečiams iš Ukrainos, padėkota  gidui Sauliui Stasiūnui ir Šiaulių Baltų Keliui.

Tarptautinio palaikymo bendrija „Kelias į svajonę“, sukaupusi aukotų pinigų ir toliau padės pabėgėliams. Bendrijos sąskaita  LT327300010149198090, mokėjimo laukelyje nurodyti – „parama Ukrainai“

 „Vienybės“ informacija

Nuotraukoje bendrijos organizuotoje kelionėje ukrainiečiai