Dirbamos žemės plotai didėja

Dabar kultivuojama žemė, įsibėgėja sėja… Kaip pagal posakį: „pavasarį ir akmuo kruta.“ Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Gražina Gauronskienė sakė, kad žiema ir pavasaris nebuvo ūkininkų priešai, žieminės kultūros peržiemojo gerai, pavasaris darbams palankus. Jei būtų išklausyti ūkininkų prašymai –  jie prašytų lietaus, kai tik baigs sėti.

Rajone dirbamos žemės plotai  viršija  41000 hektarų. Kiekvienais metais įdirbamos ir apsėjamos žemės plotai  po truputį didėja, nes ūkininkai įsisavina nedirbamus sklypus, ir tuos, kurie dešimtmečiais buvo apleisti.  Bet ūkininkų skaičius kiekvienais metais mažėja. Ūkiai stambinami, tėvus pakeičia vaikai. Taip yra visoje Lietuvoje.

Pašnekovė informavo, kad mūsų rajone  tradicijos nesikeičia: auginamos tos pačios klasikinės kultūros ir labai panašiais plotais. „Žvilgtelkime į suvestines, kiek ir ko (apytikriai) rajono ūkininkai pasėjo iš rudens, ir kokias kultūras sėja dabar.  Ūkininkai daug dirbo praeitą rudenį. Labai didelius plotus apsisėjo iš rudens. Pavasaris jiems lengvesnis,“- sakė G. Gauronskienė.

 

Daugiau Romos Jonikienės publikacijoje balandžio 24 d. „VIENYBĖJE“.