Du oponentai sako „ne”

Galime ginčytis, kaip pavadinti rajone vykstančius pokyčius – muzikos mokyklų, lopšelių- darželių jungimus – reorganizacija, pertvarka, nes įvardinimas nieko nekeičia. Svarbiausia, kaip jaučiasi žmonės, kokios naudos bus, ar šimtu procentų įsitikinę, kad to reikia. Ramučių gimnazijos ir „Saulėtekio“ progimnazijos sujungimas atidėtas, ir vasario mėnesio Tarybos posėdyje šis klausimas nebesvarstytas, nors į pirminę darbotvarkę buvo įtrauktas. Jei Ramučių gimnazijos bendruomenės pasipriešinimo sujungimui nelaikytume rimtu argumentu, ši reforma turi dar du oponentus, kurie sako „ne“.

Vasario 17 dienos rajono tarybos posėdyje dalyvavęs Seimo narys V. Ąžuolas informavo pateikęs pataisą įstatyme dėl švietimo įstaigų sujungimo ir kitokio pobūdžio reformų šioje srityje. Pasiūlyme akcentuojama, kad tik gavusi mokyklos tarybos pritarimą Savivaldybės taryba galėtų priimti sprendimą reorganizuoti mokyklą. Sakoma – pataisa reikalinga norint demokratiškai spręsti konfliktines situacijas gavus bendruomenės prašymą.

Antrasis oponentas, sakantis “ne” nepagrystiems švietimo įstaigų jungimams ir bet kokioms neaiškioms reformoms yra Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, vasario 29 d., VIENYBĖJE.