Duonos augintojai viešėjo Vilniuje


Duonos augintojams laikrodis dar tiksi ramybės  metą. Parlamentaras V. Ąžuolas pakvietė Akmenės krašto ūkininkus apsilankyti Seime. 47 ūkininkų grupė lankėsi  Valdovų rūmuose, prisilietė prie Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų nemarios dvasios. Istorijos šydą praskleidė ir ekskursija po Katedros požemius.

Mūsų vienmandatėje apygardoje išrinktas Seimo narys Valius Ąžuolas inicijavo ūkininkų susitikimą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku, Seimo Kultūros komiteto pirmininku R. Karbauskiu, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku A. Stančiku, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku, mokslų daktaru K. Mažeika. Pokalbiuose aptarti ūkininkams itin svarbūs klausimai. Ūkininkai stebėjo Seimo plenarinį posėdį.

– Tai buvo mūsų kultūrinis bei šviečiamasis renginys, -sakė išvykos organizatorė Lietuvos ūkininkų Akmenės skyriaus pirmininkė. Savivaldybės žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Gražina Gauronskienė.- Artėja mūsų valstybės atkūrimo 100-metis, tokia pažintinė kelionė daugeliui atvertė brangius šalies istorijos puslapius. Dėkoju Savivaldybės vadovams už kelionei parūpintą transportą, už duonos augintojams sudarytą galimybę apsilankyti šalies sostinėje. Labai dėkingi esame Seimo nariui V. Ąžuolui, jo padėjėjai A. Aleksejevaitei, kurie mus priėmė, aprodė Seimo rūmus, pasirūpino kultūrine programa.

Išvykoje dalyvavo ūkininkai E. ir G. Adomaičiai, V. ir S. Bačiuliai, N. Burnovienė, D. Kachabrišvili, J. ir V. Jurgeliai, V. ir V. Jagminai, L. ir J. Kanavolai, J. ir E. Lukošiai, R. ir A. Čepai, A. ir E. Kiminai ir kiti.

Julija SEJAVIČIENĖ

Plačiau – kovo 25 d. „Vienybėje“

Astos Kiminienės nuotr.