Dvi „Vasaros akademijos“ dienos: mokymai, pažinimas ir pasidalinimai

Antrą kartą surengta „Kūrybinio rašymo „Vasaros akademija“ netradicinėse erdvėse Akmenės krašte su rašytojų sąjungos rašytojais“  buvo laukta ir pasiteisino. Projektą sumanė ir jį įgyvendino Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė. O „suskridę plunksnos broliai ir seserys“ mokėsi, keliavo po rajoną ir dalinosi savo kūryba.

Rengdama šių metų kūrybinio rašymo projektą, Z.Sinkevičienė  sakė, nenorėjusi pasikartoti, nors pernykštis projektas ir buvo gerai įvertintas dalyvavusių. Ieškojusi kitokių temų ir lektorių,. Išsiplėtė partnerių ratas: prie bibliotekos, literatų klubo „Žemgalija“, Kamanų rezervato prisijungė Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla, Vadaksties biblioteka iš Latvijos.

Po Z.Sinkevičienės detalaus projekto programos bei dalyvių pristatymo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D.Rekis pasveikino susirinkusius ir sakė, kad tokie renginiai reikalingi. Įkvėpimo ir idėjų palinkėjo kun. O.Jurevičius.   Nepriklausomų rašytojų sąjungos pirmininkė D.Milukaitė – Buragienė Z.Sinkevičienei įteikė laureato medalį. Taip įvertintas jos rašinys V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms skirtame konkurse.  Skaidrių melodijų padovanojo rajono meno mokyklos kanklininkės su mokytoja L.Rimkuviene.

Projekto dalyviai prisistatė,  skaitydami savo kūrybos.

Pirmoji „Vasaros akademijos“ diena prasidėjo gana akademiškais užsiėmimais.  Dalia Milukaitė – Buragienė į savo eilėraščius pažiūrėjo, ieškodama akių ir žvilgsnių įvaizdžių bei jų gydomosios galios. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos direktorės pavaduotoja Jūratė Triaušienė apie mokyklą papasakojo remdamasis mokytojų kūrybiškumu, jų patirtimi bei pristatydama įvairias ugdymo erdves, padedančias dirbti su specialiųjų poreikių vaikais.  Liaudiškojo pamaldumo (giedojimo) tradiciją, kaip unikalų kultūros paminklą pristatė Telšių kunigų seminarijos rektorius, Klaipėdos universiteto docentas kun. Edukologijos mokslų daktaras Saulius Stumbra. Rašytojas humanitarinių mokslų daktaras Dainius Sobeckis kalbėjo apie kūrybinę drąsą ir baimes. Taip pat vadovavo edukaciniam  „Bibliodramos“  užsiėmimui „Skaitome ir analizuojame biblinę dramą“.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, liepos 24 d. VIENYBĖJE.