Dviprasmybė: ekonominiai rodikliai gerėja, poreikis socialiniams būstams auga

Kuo daugiau uždirbama, tuo daugiau perkama, įsigyjama vertingų daiktų, nekilnojamojo turto. Logiška – turėtų mažėti socialinių pašalpų prašančiųjų, taip pat socialiniuose būstuose gyvenančiųjų. Tačiau atkreipus dėmesį į faktus apie socialinius poreikius, matome – eilės gauti socialinį būstą ilgėja. Negali būti, kad tai gerėjančio gyvenimo pasekmė. Ko gero, valstybė įvarė save į kampą vis šelpdama ir žadėdama didesnę paramą.

Labai retai kalbama apie tai, koks gyvenimo modelis yra tinkamas. Lyg ir viskas paprasta: baigi mokyklą, studijuoji ar  susirandi darbą. Jei gyveni didmiestyje, nuomojiesi butą ir taupai, kad gavęs paskolą nusipirktum. Jei esi provincijos gyventojas, kur kas paprasčiau nusipirkti butą, jis pigesnis. Bet toks gyvenimo modelis priimtinas ne visiems. Kitas, dirbantiems ir mokesčius mokantiems žmonėms nuostolingas tautiečių pasirinktas gyvenimo modelis – prašyti „valdiško“ buto. Kai tokį gauni, jei turi mažų vaikų, gali drąsiai gyventi į skolą. Ir kas tave sudrausmins…

Savivaldybei socialinio būsto išlaikymas, remontas ir mokesčių „išsireikalavimas“ daug kainuoja. Tačiau tokia politika, įstatymai – ir ką čia padarysi. Rajone yra 369 įvairaus didumo butai ir namai, priklausantys  rajono savivaldybės būsto fondui. Naujojoje Akmenėje daugiausia – 231 būstas

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, sausio 25 d., VIENYBĖJE.