„Esu optimistas ir turiu galimybę rinktis“

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos abiturientas Gvidas ŠULSKIS nešė trispalvę Mokslo ir žinių dienos iškilmėse. Jis – gimnazijos prezidentas. Su Gvidu jauku bendrauti, jis linkęs juokauti, turi tikslų ir vertina galimybę rinktis. Rinktis, ką veikti, ko mokytis, vaikinas sako turėjęs nuo mažumės – jokio spaudimo iš vyresniųjų, jokių pamokymų, kaip teisingai elgtis, nesulaukdavęs. „Gyvenu mylimas artimųjų ir juos labai myliu, tikiu ateitim, man gera gimtajame mieste,“ – idėjų ir planų kupiną perspektyvą linkęs matyti Gvidas.

Berniukas į Naujosios Akmenės muzikos mokyklą atėjo iš darželio… mokytis skambinti fortepijonu. Gvidui patiko smuikas, kaip ir sakė – pats pasiprašė mokytis smuikuoti. Tad nuo mažumės mokinosi groti dviem instrumentais. Ir muzika nebuvo į vargą ar per prievartą, kad šeimai įtiktų. Per muziką atsivėrė daug bendravimo galimybių, vaikinas, nors ir baigęs muzikos mokyklą, griežia smuiku ansamblyje, vadovaujamame muzikos pedagogės D. Vanagienės.

Vaikinas sakė, kad į viešumą jį išvedė „Saulėtekio“ progimnazijos lyderių klubas. Ten Gvidą aštuntoje klasėje išrinko prezidentu. Ir su šiomis pareigomis jis nesiskyrė Ramučių gimnazijoje. Skirtumas toks, kad gimnazijoje reikėjo pačiam save į prezidentus „kelti“, kviesti balsuoti. Prezidentavo vaikinas mokydamasis dešimtoje ir vienuoliktoje klasėse. Kaip bus šiemet, netruks paaiškėti. Gvidas sako nesergantis provincijos sindromu, nes gimtinėje randa viską, ko reikia…

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje šeštadienio, rugsėjo 8 d., „Vienybėje“.