Galima išgryninti pinigų

Nugriovus prekybos centro „Norfa“ pastatą Naujojoje Akmenėje atsirado bėda. Žmonės pradėjo blaškytis – kur išsigryninti „Luminor“ banke laikomus pinigus? Vienu ir tuo pačiu klausimu kreipdavosi vieni į kitus facebook‘e, o vyresnio amžiaus gyventojai ne kartą ir ne du užsukdavo į „Vienybės“ redakciją, prašydavo pagalbos: kur galima nusiimti pinigų…

Ne kartą skambinome į „Luminor“ banką nurodytais informaciniais telefonais, prašėme patarimo, kaip geriausia pasielgti su pinigais, kur juos išgryninti. Atsakymas būdavo paprastas: galima išsigryninti bet kurio kito banko bankomate, tačiau imamas 0,4 proc. mokestis nuo sumos. Galima grynintis terminaluose – vėlgi  nemažas mokestis, ir dažnokai būna, kad terminale nėra reikiamos sumos pinigų. Juk minėtame banke pinigų turi šimtai rajono gyventojų. Grynųjų turėti nori garbaus amžiaus žmonės, mat ir mokesčius jie moka ne pavedimu.

Klausiant minėto banko  atstovų, kada vėl veiks bankomatas – atsakymas nebuvo tikslus, laiko nuoroda neapibrėžta –  kai atstatys „Norfos“ prekybos centrą. Žmonės dėl  prarastos galimybės išsigryninti pinigus kreipėsi į įvairias valdžios įstaigas. Ir į Naujosios Akmenės miesto seniūniją. Naujosios Akmenės miesto seniūnas R. Juozapavičius pranešė gerą žinią – po pokalbių su „Luminor“ banku reikalai pajudėjo. Naujojoje Akmenėje galima išsigryninti pinigų su „Luminor“ banko kortele trijuose bankomatuose – abiejuose „Maxima“ centruose ir prie parduotuvės „Akmena“. Papildomas mokestis nebus imamas.  Limitas ne daugiau 600 eurų.